Latvijas pieteikumu skaits Eiropas patentiem pērn audzis visstraujāk

Eiropas patenti birojs apkopojis pagājušā gada darbības rezultātus, un saskaņā ar tiem Latvija kopā ar kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju būtiski atpaliek patentu jomā no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm. Bet vienā rādītājā gan Latvija ierindojās pirmajā vietā – pērn visstraujāk pieaudzis iesniegumu skaits tieši no Latvijas. 

Pērn Latvija pēc iesniegta patentu pieteikumu skaita uz valsts iedzīvotāju skaitu ierindojās pirmspēdējā vietā, liecina biroja apkoptā informācijas. Pērn no Latvijas saņemti 15 pieteikumi uz vienu miljonu iedzīvotāju.   Tikpat daudz pieteikumu uz miljonu iedzīvotāju birojs saņēma no Polijas un nedaudz mazāk no Lietuvas, kura ar 14 pieteikumiem ierindojās pēdējā 30.vietā.

Igaunija ar 26 pieteikumiem uz miljonu iedzīvotāju ierindojas 26.vietā. Bet vidējais ES rādītājs ir 132 iesniegumi.

Labākais rādītājs ir Šveicei – 873 pieteikumi, otrajā vietā Nīderlande (419 pieteikumi), trešajā vietā  - Zviedrija ( 392).  

Taču pēc iesniegumu skaita pieauguma Latvija kļuvusi par absolūto līderi no visām 400 valstīm. Salīdzinot ar 2014.gadu, no Latvijas saņemto iesniegumu skaits audzis par 262,5%. tiesa, birojs uzsver, ka tik straujš pieaugums iespējams, pateicoties tieši ļoti zemai aktivitātei iepriekš.

Lietuvā iesniegto pieteikumu skaits pieaudzis par 62,5%, bet Igaunijā pat samazinājies par 15,8%.

Antirekordus pērn sasniedza Maķedonija un Albānija – no šīm valstīm pērn nav saņemts neviens pieteikums.  

Eiropas patents, ko izsniedz Eiropas Patentu konvencijas ietvaros, sniedz intelektuālā īpašuma aizsardzības iespējas ES un vairākās Eiropas valstīs, tikai iesniedzot pieteikumu. Pēc patenta izsniegšanas un vairākām papildu procedūrām šis patents pilnībā aizstāj visu dalībvalstu patentus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti