Panorāma

Zaļā partija mēra amatam izvirza Belēviču

Panorāma

Vai vajag prēmijas kultūras darbiniekiem?

Varas maiņa Pensionāru federācijā

Latvijas Pensionāru federāciju turpāk vadīs Siliņš (papildināts)

Latvijas Pensionāru federācijas (LFP) domes sēdē par jauno LPF priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais federācijas valdes loceklis Andris Siliņš. Līdzšinējā federācijas vadītāja Aina Verze turpinās darbu kā valdes locekle un pirmdien tika ievēlēta par federācijas goda priekšsēdētāju.

 

Domes sēdē Verze atklāja, ka pieņēmusi lēmumu vairs nepildīt valdes priekšsēdētājas pienākumus arī politisku iemeslu dēļ. Viņa teica, ka šo lēmumu lielā mērā ietekmēja saņemtā kritika pēc labklājības ministres Ilze Viņķeles (V) demisijas pieprasījuma parakstīšanas.

Federācijas vadības maiņa notika ne bez viļņošanās - pensionāri Verzei pārmet piekrišanu pensiju indeksācijas atcelšanai un politisko soli, prasot labklājības ministres Ilzes Viņķeles demisiju. Pēc emocionālām diskusijām Verzei tika piešķirts Goda priekšsēdētājas statuss. Domes locekle Lilija Škutāne gan uzsver, ka šāds tituls statūtos nav paredzēts. "Mēs [te] esam 20 gadus, viņa vēlāk atnāca - tikai 2004.gadā, un viņa atbalstīja pensijas noņemšanu, varat apskatīties viņas parakstu, pensiju indeksācijas apturēšanu. Viņai visur ir paraksts. Un viņa nevar vainot nevienu, jo viņa pati ir parakstījusies. Otrkārt, nav statūtos paredzēts goda [amats], mums nav prezidents, kas godu saņem. Mums ir priekšsēdētājs, un viņa ir tikai valdes loceklis," sacīja Škutāne.

Savukārt LPF jaunais priekšsēdētājs Siliņš tika ievēlēts vienbalsīgi. Siliņš sola, ka neļaus valdībai aizmirst par pusmiljonu lielo pensionāru saimi un viņu vajadzībām: "Mēs neesam radikāla organizācija, kas prasa ko utopisku. Mēs piedāvājam diskutēt un esam gatavi kompromisiem. Pēdējo četru gadu laikā pensionāru dzīve ir tikai pasliktinājusies. Nācis klāt nekustamā īpašuma nodoklis, kas nav mazs. Cenas pieaugušas, īpaši pirmās nepieciešamības precēm un komunālajiem maksājumiem. Nav korekti, ka saka - krīzei sākoties, jums pensijas nesamazināja, lai gan mēģinājums bija."

Pirmais darbs jaunajā amatā Siliņam būs parakstu vākšana pensiju indeksācijas nodrošināšanai šā gada oktobrī, indeksējot par visu to periodu, kurā pensijas netika indeksētas. Līdz marta beigām vāks parakstus un pēc tam organizēs arī mītiņu, lai atgādinātu par pensionāru vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti