Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu akadēmiķim Jānim Stradiņam

7.oktobrī nāks klajā pastmarka par godu Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) akadēmiķim un prezidentam, Dr.habil.chem., Dr.h.c.hist., profesoram Jānim Stradiņam (1933–2019), informēja Latvijas Pasts.

Latvijas Pasts izdod īpašu pastmarku un aploksni, godinot LZA akadēmiķi un prezidentu, Dr.habil.chem., Dr.h.c.hist., profesoru Jāni Stradiņu (1933–2019). Jaunā pastmarka izdota 25 000 eksemplāru tirāžā, savukārt aploksne – 800 eksemplāros.

 

Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Jānis Strupulis, kurš to vizuālajā noformējumā iekļāvis akadēmiķa J.Stradiņa portretu.

Izcilais latviešu akadēmiķis J.Stradiņš bija unikāla personība – ievērojams zinātnieks, zinātnes un kultūras vēsturnieks un organizators, rakstnieks, Atmodas veicinātājs, sirsnīgs kolēģis un gādīgs ģimenes cilvēks.

J.Stradiņš absolvējis Rīgas 5.vidusskolu (1951) un Latvijas Valsts universitātes Ķīmijas fakultāti (1956), kopš 1969.gada ķīmijas zinātņu doktors, kopš 1993.gada – zinātņu vēstures profesors. J.Stradiņa zinātniskā darbība daudzu gadu garumā ir neatsverams ieguldījums Latvijas sabiedrībā un zinātnē. Par savu izcilo un svarīgo darbu viņš ir saņēmis daudzus Latvijas augstākos apbalvojumus.

Pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā.

Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 7. oktobrī pasta centrā "Sakta" Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti