Latvijas Pastā par pensiju piegādi būs jāmaksā vairāk

No 2018. gada 1. janvāra mainījusies cena par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto pensiju un pabalstu piegādi saņēmēja dzīvesvietā.

Saskaņā ar VSAA datiem līdz šim pensijas un pabalstus ar piegādi dzīvesvietā saņem aptuveni 95 tūkstoši cilvēku, no kuriem absolūti lielākā daļa ir vecuma pensijas saņēmēji.

No šā gada 1. janvāra pensiju un pabalstu piegādes cena pieaugusi no līdzšinējiem 1,74 eiro līdz 2,39 eiro.

Piegādes izmaksas ir jāsedz pensijas vai pabalsta saņēmējiem. Šī summa tiek ieturēta no VSAA izmaksājamā pabalsta vai pensijas.

Gundega Vārpa par izmaiņām pensijas un pabalstu piegādē dzīvesvietāMadara Fridrihsone

  "Šis ir pakalpojums, kuru mēs sniedzam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, piedaloties arī aģentūras izsludinātajā iepirkumā par tiesībām no 2018. gada 1. janvāra nodrošināt piegādi aģentūras pensiju un pabalstu izmaksām klientu dzīvesvietā. Attiecīgi šis mūsu piedāvājums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai atbilst 2018. gada cenām, nevis tām izmaksām, pēc kurām tika rēķinātas izmaksas iepriekš mūsu piedāvājumā aģentūrai - summa, kura nav mainījusies kopš 2008. gada. Šobrīd šī starpība ir 65 centi, salīdzinot to ar 2018. gada cenām, kur ir ņemtas vērā gan algas nodokļu reformas izmaiņas, gan prognozētie inflācijas rādītāji un degvielas cenas,"  piegādes izmaksu pieauguma cēloņus skaidro „Latvijas pasta” pārstāve Gundega Vārpa.

  Saistītie raksti
  1 komentārs
  Anonīms lietotājs 18482
  Manuprāt, tie nu gan ir meli, ka piegādes cena no 2008.gada nav mainījusies. Atceros noteikti, ka tieši gadu atpakaļ rakstīja, ka piegādes cenu paaugstinās no 01.01.2017. A-u, mājās pensijas saņēmēji, vai tad jau gadu atpakaļ jums cenu par piegādi nepaaugstināja? Negribētos ticēt, ka solīja paaugstināt, bet reāli nepaaugstināja. Un Latvijas pasts jau nu būs pēdējais, kuram šajā jautājumā ticēšu.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti