Latvijas Pastā par pensiju piegādi būs jāmaksā vairāk

No 2018. gada 1. janvāra mainījusies cena par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto pensiju un pabalstu piegādi saņēmēja dzīvesvietā.

Saskaņā ar VSAA datiem līdz šim pensijas un pabalstus ar piegādi dzīvesvietā saņem aptuveni 95 tūkstoši cilvēku, no kuriem absolūti lielākā daļa ir vecuma pensijas saņēmēji.

No šā gada 1. janvāra pensiju un pabalstu piegādes cena pieaugusi no līdzšinējiem 1,74 eiro līdz 2,39 eiro.

Piegādes izmaksas ir jāsedz pensijas vai pabalsta saņēmējiem. Šī summa tiek ieturēta no VSAA izmaksājamā pabalsta vai pensijas.

Gundega Vārpa par izmaiņām pensijas un pabalstu piegādē dzīvesvietāMadara Fridrihsone

"Šis ir pakalpojums, kuru mēs sniedzam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, piedaloties arī aģentūras izsludinātajā iepirkumā par tiesībām no 2018. gada 1. janvāra nodrošināt piegādi aģentūras pensiju un pabalstu izmaksām klientu dzīvesvietā. Attiecīgi šis mūsu piedāvājums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai atbilst 2018. gada cenām, nevis tām izmaksām, pēc kurām tika rēķinātas izmaksas iepriekš mūsu piedāvājumā aģentūrai - summa, kura nav mainījusies kopš 2008. gada. Šobrīd šī starpība ir 65 centi, salīdzinot to ar 2018. gada cenām, kur ir ņemtas vērā gan algas nodokļu reformas izmaiņas, gan prognozētie inflācijas rādītāji un degvielas cenas,"  piegādes izmaksu pieauguma cēloņus skaidro „Latvijas pasta” pārstāve Gundega Vārpa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti