Latvijas pārstāvis ievēlēts ANO Starptautiskajā tiesību komisijā

Latvijas pārstāvis Mārtiņš Paparinskis tika ievēlēts Starptautisko tiesību komisijā uz dalības laiku no 2023. līdz 2027.gadam, informēja Ārlietu ministrija.

Ministrija norādīja, ka šī ir pirmā reize, kad Baltijas valstis nominē kandidātu ievēlēšanai Starptautiskajā tiesību komisijā. Aktīvas kampaņas rezultātā Paparinskim izdevās panākt plašu starptautisku atpazīstamību un starpreģionālu atbalstu vēlēšanās, kur uz trīs vakantajām vietām Austrumeiropas valstu grupā bija pieteikti septiņi kandidāti.

ĀM arī uzsvēra, ka Baltijas valstu pārstāvis piedalīsies un dos pienesumu starptautisko tiesību attīstības procesos laikā, kad tiek meklētas atbildes uz jaunajiem globālajiem izaicinājumiem. Latvijas pārstāvja uzvarai Starptautisko tiesību komisijas vēlēšanās esot liela nozīme, arī gatavojoties Latvijas startam ANO Drošības padomes vēlēšanās 2025.gadā.

Mārtiņš Paparinskis ir asociētais profesors starptautiskajās publiskajās tiesībās Londonas Universitātes koledžā. Pašlaik viņš ir Latvijas pārstāvis Pastāvīgajā arbitrāžas tiesā un EDSO Samierināšanas un arbitrāžas tiesā. Paparinskis ir arī Ieguldījumu strīdu izšķiršanas starptautiskā centra Padomnieku ekspertu grupas un Arbitru ekspertu grupas pārstāvis, ES Pamattiesību aģentūras valdes loceklis, kā arī ANO Konvencijas par robežšķērsojošo ūdensteču un starptautisko ezeru aizsardzību un izmantošanu īstenošanas ekspertu komitejas pārstāvis.

Starptautisko tiesību komisijas galvenais uzdevums ir starptautisko tiesību progresīva attīstība un kodifikācija. Komisija tika izveidota 1947. gadā, un tā apvieno 34 neatkarīgus ekspertus, kurus ievēl ANO Ģenerālā asambleja. Komisija ir izstrādājusi daudzus nozīmīgus starptautisko tiesību instrumentus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt