Latvijas Pareizticīgās baznīcas vadībā drīkstēs būt 10 gadus valstī nodzīvojuši pilsoņi

Latvijas Pareizticīgās baznīcas galvai, metropolītiem un bīskapiem ir jābūt Latvijas Republikas pilsoņiem, kuri pēdējos 10 gadus ir dzīvojuši Latvijā. Šādas izmaiņas steidzamības kārtā 6. jūnijā atbalstīja Saeima.

Līdz ar izmaiņām Latvijas Pareizticīgās Baznīcas likums tiek saskaņots ar šīs baznīcas statūtiem, ka baznīcas galvai, metropolītiem, arhibīskapiem un bīskapiem gan jābūt Latvijas pilsoņiem, gan jābūt noteiktu laiku dzīvojušiem Latvijā.

Grozījumu anotācijā norādīts, ka garīdznieku un reliģisko organizāciju amatpersonu piederība Latvijai ir nepieciešama, lai būtu nodrošināta baznīcas augstāko mērķu – garīguma un ticības – stiprināšana, kā arī harmoniskas un saliedētas Latvijas sabiedrības veidošanās. Grozījums sekmēšot jau pašlaik likumā noteiktā mērķa sasniegšanu, nosakot, ka Latvijas Pareizticīgās Baznīcas amatpersonām un amatu kandidātiem ir jāpārzina Latvijas sabiedrība, kultūra un tiesiskā vide.

Tāpat pilsonības un dzīvesvietas kritērija noteikšana amatpersonām tādās reliģiskajās organizācijās, kuras vadība atrodas ārpus Latvijas, ļaušot stiprināt šīs organizācijas autonomiju un spēju norobežoties no potenciālas ārvalstu ietekmes. Tas savukārt stiprināšot Latvijas valsts un sabiedrisko drošību.

Grozījumu tapšanā konsultācijas notikušas ar Latvijas Pareizticīgās Baznīcas un Ārlietu ministrijas pārstāvjiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti