Latvijas Onkoloģijas centrā atklās psihoemocionālā atbalsta centru

Piektdien atklās jau no 1. novembra testa režīmā strādājošo Latvijas Onkoloģijas centra psihoemocionālā atbalsta centru.

Tā mērķis ir cilvēkiem ar onkoloģiskās slimībām un citām smagām saslimšanām saņemt psiholoģisku atbalstu smagā dzīves posma pārvarēšanai.

Projekta izmaksas ir nedaudz virs 34 tūkstošiem eiro, kas tika izlietoti telpu pielāgošanai, biroja tehnikas un nepieciešamās aparatūras, piemēram, trenažieru vai vingrošanas palīglīdzekļu iegādei. Tāpat daļa finansējuma tiks novirzīta speciālistu darbības nodrošināšanai, konsultācijām un ārstu konsultācijām.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Ilga Naminiece
00:00 / 01:07
Lejuplādēt

"Centrs pacientiem sniegs mērķtiecīgu psihoemocionālu atbalstu tūlīt pēc diagnozes uzzināšanas, kā arī ārstēšanas procesa laikā. Ne tikai onkoloģiskiem pacientiem, bet arī daudz plašākam pacientu lokam. Tie ir cilvēki, kas sirgst ar smagām veselības problēmām, kuriem ir nepieciešama komplicēta palīdzība.

Tātad šeit pacientiem tiks sniegts atbalsts krīzes situācijās.

Ir paredzētas arī individuālas psihoterapeita, psihologa konsultācijas, kā arī tiks īstenotas četru veidu mākslas terapijas nodarbības. Mēs zinām, ka pacienti dažkārt mēģina meklēt palīdzību sociālajos tīklos un rod diemžēl destruktīvus padomus, kas faktiski kaitē ārstniecības gaitai, tādēļ ir svarīgi nodrošināt profesionālu palīdzību pacientiem," stāstīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti