Latvijas Okupācijas muzeju vadīs Solvita Vība

Latvijas Okupācijas muzeja biedrība 14. decembra biedru sapulcē par jauno Latvijas Okupācijas muzeja direktori apstiprināja Solvitu Vību, informēja muzejā.

Jaunā direktore tika izvēlēta atklātā konkursā, ko Latvijas Okupācijas muzeja biedrība (LOMB) izsludināja 21. augustā. Konkursā pieteicās 13 pretendenti, no kuriem viens dalību konkursā neturpināja. Četri no pretendentiem tika izvirzīti uz otro konkursa kārtu, kurā viņus vērtēja konkursa komisija - LOMB valde, LOMB biedri un muzeja darbinieki. 

Jaunā Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība par stāšanos amatā
00:00 / 01:15
Lejuplādēt

Amatā apstiprinātajai Solvitai Vībai ir maģistra grāds vēsturē, kā arī tiesību zinātņu bakalaura grāds.

Vības profesionālā pieredze saistīta ar darbu Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, jurista darbu Naturalizācijas pārvaldē un, vadot nevalstisko organizāciju “Kristīnes Čilveres Dzīvnieku draugu biedrība”. 

Jaunā direktore stāsies amatā 18. decembrī.

Sarunā ar Latvijas Radio jaunā muzeja direktore norāda, ka ienāk muzejā ar vērtībām. Muzejā ir krājums ar 65 000 vienību. Tāpat pēdējo trīs gadu laikā muzejam bijuši vairāk nekā 300 000 apmeklētāju, kā arī ir liels ziedotāju atbalsts, uzsver Vība. Galvenais izaicinājums Vībai ir jaunās muzeja ekspozīcijas iekārtošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti