Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija lūdz mūzikas skolās atļaut mācības klātienē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šīs nedēļas sākumā Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija nosūtīja vēstuli Kultūras ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai un Latvijas Nacionālajam kultūras centram, paužot mūzikas skolu vēlmi mācīties klātienē individuāli pirmajām trim klasēm, kā tas paredzēts, sākot no jaunās nedēļas, vispārizglītojošās skolās. Uzvērts, ka apgūt attālināti mūzikas instrumenta spēli jaunākajās klasēs nav iespējams.

Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija lūdz mūzikas skolās atļaut mācības klātienē
00:00 / 04:26
Lejuplādēt

Vēstuli Latvijas Mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu skolotāju vārdā sūta Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas priekšsēdētājs Aivars Broks, kurš ir arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors. Šāds aicinājums tapis, jo, ņemot vērā jau iepriekšējo mācību gadu, kad, mācību procesam notiekot attālināti, ir krietni cietusi izglītības kvalitāte.

"Attālināti iemācīt spēlēt klavieres, trompeti vai vijoli nav iespējams. Ja vēl vecākajās klasēs mēs kaut kā izlīdzamies ar televizoriem un kaut ko gribam parādīt ar tiem "Zoom", ar kaut kādu nenosakāmu skaņu kaut vai muzikālo tekstu pārbaudīt, tad mazajām klasēm tas nav iespējams.

Un liela problēma ir tā, ka mēs zaudējam kvalitāti un audzēkņi bieži vien aiziet prom," stāstīja Broks.

To, ka skolās individuāli mācīties var droši, apliecināja arī Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktors Edgars Znutiņš. "Ir runa tikai par individuālo darbu, par individuālajām stundām, kur pedagogs var apstāties otrā klases malā, pie tam visi ir vakcinēti pedagogi, atbilst mācību noteikumiem, es tikai par, jā."

Mūzikas skolā instrumenta spēle tiek apgūta individuāli un skolas spēj nodrošināt, lai starp audzēkņiem nenotiktu pulcēšanās, to norādīja arī Viļānu Mūzikas un mākslas skolas direktore Inta Brence. Skolā ir 21 pedagogs, vakcinēti ir 18, visticamāk, trīs darbu neturpinās, taču tie nav mūzikas skolotāji, apliecināja direktore.

"Individuālajās stundās, kur vēl drošāk, zaļajā režīmā, skolotāji un darbinieki ir vakcinēti. Otrkārt, tas ir zinām, fakts, ka mācīties mūzikas instrumentu attālināti, varētu teikt, ir neiespējami;, ja iespējami, tad ne vairāk kā uz piecdesmit procentiem," klāstīja Brence.

Preiļu Mūzikas un mākslas skolā šobrīd tikai divi pedagogi turpina vakcinācijas procesu, pārējiem ir jau sertifikāti. Arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks atzina, ka skolā lielākā daļa pedagogu ir vakcinējušies.

"Manā skolā šobrīd ir ļoti labi, sākums bija tāds pagļēvs, kā jau mums te visur Latgalē, bet tagad man 92,93% no skolotājiem jau ir vakcinēti vai jau tuvojas tā otrā pote. Šobrīd ir tā, ka no 100 skolotājiem man viena skolotāja pensijas vecumā ir aizgājusi prom, un šobrīd plānots, ka varbūt divi skolotāji būs prom sakarā ar šo 15. novembri, bet visi pārējie saprata, ka nav kur sprukt, vakcinējas, un viss ir kārtībā!" stāstīja Broks.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļas vadītājs Andis Groza apzinās, ka skolām ir svarīgas klātienes stundas, tomēr lūgumu uzskata par bezatbildīgu.

Skolēni, apmeklējot vispārizglītojošo skolu, būs vienā kontaktu burbulī, taču, ejot vēl arī uz mūzikas skolu, kontaktu loks palielināsies.

"Saslimstības rādītāji kopumā valstī ik dienas pieaug, un pagaidām nav manāma uzlabošanās, tāpēc man īsti nav saprotama Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas populistiskā rīcība vēstules formātā. Vēlme pakļaut audzēkņus, viņu vecākus un pedagogus, no kuriem daļa, protams, ir šīs asociācijas biedri, saslimšanai, – vai tiešām vēstules autori klātienes nodarbību dēļ ir gatavi riskēt ar pedagogu, tehnisko darbinieku un arī savu tuvinieku dzīvībām? Es domāju, ka ne," norādīja Groza.

Latvijas Nacionālajā kultūras centrā aicina skolas iekavēto atgūt vēlāk ar papildu stundām. Ja nebūs nekādu citu lēmumu, tad mācības klātienē arī mūzikas skolās varēs notikt, sākot no 15. novembra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti