Dienas ziņas

Baldones novadā šūpo varas krēslus

Dienas ziņas

Kaldabruņā norit 12. Siena skulptūru plenērs

Mazpulku vadītāji tiekas Padurē

Latvijas mazpulku vadītāji Padures pagastā dalās pieredzē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai smeltos pieredzi un pārrunātu esošo situāciju, biedrība “Latvijas mazpulki” rīko pieredzes apmaiņas braucienus. Šoreiz mazpulku vadītāji no visas Latvijas devās uz Kuldīgas novada Padures pagastu, kur mazpulks ir ar bagātām tradīcijām un paaudžu pēctecību.

Iepazīšanās ar Padures mazpulku sākas mazpulcēnu dārzā. Zemi tā iekopšanai pirms septiņiem gadiem atvēlēja uzņēmums "Amazone". Šo gadu laikā te audzēti dažādi dārzeņi, kas arī ziedoti labdarībai un pārdoti tirdziņos, bet nu te iemēģina citu metodi un ķirbji tiek audzēti pēc permakultūras jeb viedās saimniekošanas principiem. Padurē pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas mazpulks darbojas jau nepilnus 30 gadus. To laikā īstenoti daudzi projekti, zemes un darbošanās mīlestība nodota no paaudzes paaudzē. Padures mazpulka vadīšanu Irita Riķīte pārņēmusi no savas mammas, kura to darīja ilgus gadus.

"Tas arī ir mazpulks, kurš neskatās vienā virzienā, bet skatās visos virzienos. Vienu dienu var taisīt ēst, otrā dienā ravēt dobes, trešā dienā taisīt kastītes. Visu laiku var darīt kaut ko citu," teica Padures mazpulka vadītāja Irita Riķīte.

Arī lavandu audzētāja Teiksma Zvirbule savulaik bijusi mazpulkā, pirms tam viņas tante un nu arī Teiksmas bērni. Viņa izbaudījusi darbu ārzemēs un cer, ka bērniem nebūs jābrauc uz svešām zemēm, bet būs šeit lauki, kurus kopt un mīlēt. "Bet šis ir modernāks laiks, viņi visu ko tādu apgūst, ko tajā brīdī mēs neapguvām, un tas ir noderīgi, jo viņiem patīk. Nesaku,  ka viņi būs lauksaimnieki, bet tas ir moderni, jo audzēt lavandas ir viena daļa no tā, ko viņi mazpulkā dara," sacīja lavandu audzētāja Teiksma Zvirbule.

Mazpulku vadītāji atzina, ka šobrīd liels izaicinājums mazpulku pastāvēšanā ir lauku skolu slēgšana, jo tie lielākoties darbojas uz skolu bāzes. Līdzīgi ir arī Padurē - skola darbojas pēdējo gadu, tomēr padurnieki nākotnē raugās cerīgi, jo mazpulkam ir izveidojusies laba sadarbība ar pašvaldību, kas ļaus skolas telpās viņiem turpināt darbu. Jau vairākus gadus viņiem ir savs labdaris, kas dzīvo Dānijā un regulāri ziedo, lai skolēni varētu apmeklēt dažādus pasākumus, tāpat daudz dod sadarbība ar vietējo lauksaimniecības uzņēmumu, kurš atbalsta ne tikai ar zemi, bet arī citādi motivē bērnus darboties.

Šādus iedvesmas braucienus biedrība “Latvijas mazpulki” rīko regulāri, lai mazpulku vadītājus rosinātu dažādot savas metodes, darbošanās veidus un palīdzētu tikt galā ar grūtībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti