Latvijas labāko skolu topa augšgalā Daugavpils Krievu vidusskola, RTU Inženierzinātņu vidusskola un Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

Ata Kronvalda fonda veidotajā skolu reitingā "Lielā pūce" 2018./2019. mācību gadā par labāko lielo skolu atzīta Daugavpils Krievu vidusskola – licejs.

Lielo skolu grupā reitinga augšgalā ir arī Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Rīgas Franču licejs, Tukuma Raiņa ģimnāzija un Rīgas 10. vidusskola. Daugavpils Krievu vidusskola – licejs katru gadu parāda lielisku sniegumu, ierindojoties topa augšgalā un esot starp labākajām skolām Latvijā, šogad jau piekto gadu pēc kārtas pierādot savu izcilību, norāda reitinga veidotāji. Liels kāpums reitingā šogad ir Tukuma Raiņa ģimnāzijai un Rīgas 10. vidusskolai, kuras gan ik gadus ir iekļautas topā, bet šogad šīs skolas, salīdzinoši ar 2018. gada reitingu, pakāpās attiecīgi no 25. vietas un 21. vietas uz topa augšgalu. No 10. vietas pērn uz trešo vietu šogad pakāpies Rīgas Franču licejs.

Skolu reitingu veido, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskās biedrības konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās. „Lielās pūces” mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un/vai iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Šogad atklāta jauna reitingu grupa, kurā iekļautas tikai Valsts ģimnāzijas statusa skolas. Tādējādi kopumā šogad reitingā ir iekļautas 27 Valsts ģimnāzijas, 74 “lielās” skolas un 144 “mazās” skolas.

Mazo skolu grupā reitinga augšgalā nemainīgi pirmā ir Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Rudzātu vidusskola, Jaunsilavas pamatskola, Valdemārpils vidusskola, Rīgas 33. vidusskola. RTU Inženierzinātņu vidusskolas sniegumu veicina augsti kvalificēti mācību spēki, mācību tehniskā bāze, kā arī motivēti un mērķtiecīgi skolēni, norāda fonds.

Valsts ģimnāziju skolu grupā ir iekļautas 27 no 28 skolām. Reitinga augšgalā ir iekļuvušas Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija. Šo skolu mērķtiecīgais un profesionālais darbs ir atspoguļojies jau citu gadu reitingos ar stabilu atrašanos lielo skolu topa grupā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti