Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji aicina deputātus atbalstīt tikumisko audzināšanu

Tradicionālo kristīgo konfesiju vadītāji Latvijā atklātajā vēstulē aicina Saeimas deputātus balsot par grozījumiem Izglītības likumā, kas paredz aizliegt izglītības iestādēs tādu materiālu izmantošanu, kas negatīvi ietekmē bērnu tikumisko attīstību, kā arī paredz nodrošināt tikumisko audzināšanu atbilstoši Satversmē iekļautajām vērtībām, informēja Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskapa sekretariātā.

Vēstuli parakstījuši Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Pareizticīgās baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs un Latvijas baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis.

Bīskapi vēstulē deputātiem norāda, ka „cilvēku izglītošana nav šķirama no viņu tikumiskās attīstības, jo netikumisks cilvēks, apgūstot izglītību un asinot prātu, kļūst sabiedrībai vēl bīstamāks savā rafinētajā rīcībā”.

Tai pašā laikā Stankevičs atzīst, ka „arī vislabākie likumi paši par sevi vien nepiespiedīs sabiedrību dzīvot tikumiski, (..) un tikumisko līmeni nosaka sabiedrībā valdošā izpratne un pamatnostāja attiecībā uz to, kas ir ļauns un kas ir labs”.

„Tomēr ar likumu un izglītības palīdzību mēs varam pakāpeniski ietekmēt un mainīt šo izpratni un pamatnostāju. Tāpat ir ārkārtīgi svarīgi, lai valsts likumdošana aizsargātu bērnus un jauniešus no destruktīvu materiālu izmantošanas apmācības procesā. Tikumisks ir arī tas, kas ņem vērā visas personības dimensijas - fizisko, psiholoģisko un garīgo, un ļauj cilvēkam tās harmonizēt. Tāpēc, lai varētu iespēju robežās objektīvi izvērtēt vienu vai otru materiālu tikumiskumu, ir jāpiesaista visu šo trīs jomu eksperti,” šādu uzskatu Stankevičs pauž paziņojumā medijiem.

Jau vēstīts, ka 25.martā Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisija atbalstīja Izglītības likuma grozījumus, kas nosaka, ka skolās turpmāk būs aizliegta tādu mācību līdzekļu un citu materiālu izmantošana, kuri var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko audzināšanu. Šāda iecere gan izpelnījusies pretrunīgu vērtējumu, piemēram, par to sašutuši ir Latvijas Vecāku foruma pārstāvji.

Ceturtdien, 16.aprīlī, Saeimā tiks lemts par šādu grozījumu apstiprināšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti