Panorāma

Panorāma

Panorāma

Aicina dalīties ar liecībām par saziņu aiz dzelzs priekškara

Šodien atzīmē «Bāreņu svētdienu»

Latvijas kristīgās draudzes atzīmē «Bāreņu svētdienu»

Latvijas kristīgās draudzes šodien atzīmē “Bāreņu svētdienu”. Cilvēki dievnamos tiek aicināti rūpēties par bāreņiem un tiem bērniem, kurus vecāki pametuši novārtā. “Bāreņu svētdiena” ir starptautiska ekumeniska iniciatīva, Latvijā tā tiek atzīmēta piekto gadu.

Šīs dienas mērķis ir uzsvērt iespējas, kā ikviens iedzīvotājs var palīdzēt bāreņiem.

“Bāreņu svētdienu” vairākas kristīgās konfesijas vienlaikus atzīmē reizi gadā. Taču par bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības arvien vairāk draudžu sāk izrādīt rūpes arī ikdienā un tā tas notiek arī  Āgenskalna baptistu draudzē.

“Iekšējos pasākumos par to runā, un tas ir aktuāls temats, arī šajā draudzē par to runā dažādās sapulcēs,” saka  draudzes locekle Lība.

Draudzes mācītājs Edgars Mažis stāsta – pirms diviem gadiem draudze sākusi regulāri iesaistīties Imantas bērnunama dzīvē. Tikšanās reizes reizi divās nedēļās vairākām ģimenēm pāraugusi ciešākās attiecībās, izveidojušās viesģimenes un audžuģimenes.

Draudzes loceklis Kaspars Prūsis par adoptētāju kļuvis pirms sešiem gadiem. Viņš atzina, ka draudzes uzskati piedzīvojuši evolūciju. Sākotnēji daudzi domājuši, ka bērnunama bērniem pietiek ar dāvanu paciņu, bet visai drīz cilvēki sapratuši, ka bērniem vairāk par dāvanām ir vajadzīgas attiecības.

“Tur ir tas potenciāls, gan sabiedrībai, gan draudzei ir jāsaprot, ka tas nākamais līmenis – jā, mēs viņus pazīstam, viņi šeit mums nāk draudzē, bet tā gala lielākā vajadzība bērnam ir ģimene. Tur, es domāju, vēl ir milzīgs potenciāls. To bērnu nav tik daudz institūcijās, lai mēs kā sabiedrība to neatrisinātu un nepaņemtu savās ģimenēs,” spriež Kaspars Prūsis.

“Man liekas, to vajadzētu darīt. Mēs esam pietiekoši daudz Latvijā, lai to varētu izdarīt. Tas jau nav tik sarežģīti,” piekrita draudzes loceklis Raitis.

Inese par audžumammu kļuvusi vasarā. Akcijas “Dod Pieci” rezultātā izveidotā kustība “Plecs” Inesei zvanīja, lai teiktu, ka nesen dzimušam bērniņam vajadzīga audžuģimene. Lai gan Inesei šī vēlme bija jau sen, viņa nenoliedz vajadzību pēc iedrošinājuma.

“Arī draudzei bija ļoti liels iespaids, lai šo lēmumu es pieņemtu, jo arī draudze runā par to, kas mums ir jādara, kā mums ir jākalpo bāreņiem. Tā kā tas man bija ļoti liels pamudinājums, arī šeit es to saņēmu,” atzina Inese.

“Tas pamudinājums, es domāju daudziem iekšā dziļi sirdī, ka vajag kaut ko darīt, palīdzēt, bet tad, kad par to runā arvien vairāk, arvien vairāk, tas vēl vairāk pastiprina to iekšējo balsi,” piebilda Lība.

Draudzes mācītājs Edgars Mažis atzina, ka Latvijas draudzes varētu iesaistīties vairāk.

“Es domāju, ka tas lauks vēl ir ļoti, ļoti neapgūts. Mana pārliecība, ka kristiešiem vajadzētu būt par labu piemēru. Tā motivācija palīdzēt vairāk izriet no mūsu ticības un pārliecības,” pauda mācītājs.

Runājot par bāreņiem, Mažis vienlaikus norādīja, ka arī daudzi pieaugušie nereti jūtas vientuļi. Tāpēc aicina viņus ieraudzīt un atbalstīt.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti