Latvijas Krievu savienības līderi: Mēs būsim Saeimā

Lai gan vēlētāju aptaujas dati un arī provizoriskie rezultāti pēc 17% vēlētāju balsu saskaitīšanas liecina, ka Latvijas Krievu savienību (LKS) atbalstījuši mazāk nekā 5%, kas nepieciešami iekļūšanai Saeimā, partijas līderi pauda pārliecību, ka partija būs Saeimā.

LKS premjera amata kandidāts Andrejs Mamikins LTV pauda: “Mēs būsim Saeimā, tas ir viss, LKS būs Saeimā”.

Arī partijas līdere Tatjana Ždanoka LTV norādīja, ka trešdaļa aptaujāto slēpa savu balsojumu, “tiem bija jābūt mūsu vēlētājiem, jo diemžēl mūsu partija ir tādā situācijā, ka cilvēki baidās” to atzīt.  

 Ždanoka norādīja, ka Latgalē partijai ir liels atbalsts, jo Latgalē ir liels pieprasījums pēc izglītības krievu valodā. Aktivitātes, aizstāvot to, arī palīdzējušas savākt tik lielu atbalstu. Tāpat arī 2012.gadā referendumā Latgale esot paudusi, ka vēlas krievu valodu kā otro valsts valodu, bet valdība rezultātus neuzklausīja, Latvijas Radio klāstīja Ždanoka.

Savukārt Mamikins, jautāts, vai Krievu savienība atņēma balsis “Saskaņai”, atbildēja, ka “mēs  dabūjām balsis sev”, cilvēki nobalsojuši par LKS programmu, “mums ir nopietnāks piedāvājums, kā aizsargāt nacionālās minoritātes”.

Socioloģisko pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš LTV diskusijā atzina, ka atbalsts šai partijai ir liela šo vēlēšanu intriga, jo saskaņā ar aptaujām tai ir niecīgs atbalsts, bet provizoriskie rezultāti rāda lielāku atbalstu.

Savukārt politoloģe Ilga Kreituse LTV diskusijā pauda, ka latviskās partijas “nogulēja” to, ka aug atbalsts LKS, ticot socioloģiskajām aptaujām, kuras to neuzrādīja. 

Saskaitīti 1078 iecirkņi no 1078

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti