Latvijas jubilejas pasākumi aptver visu valsti

Pirmdien svin visa Latvija! Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienai veltīti vairāki desmiti dažādu koncertu un citi pasākumi Rīgā un visā valstī. Līdztekus tradicionālajām norisēm, iespējams apmeklēt arī vēl dažādus citus sarīkojumus.

Jau ierasts - Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienu Rīga sāks ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas baznīcā. Tam sekos ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, savukārt pusdienlaikā 11.novembra krastmalā gaidāma militārā parāde. Līdztekus tradicionālajiem 18. novembra pasākumiem gaidāma arī plaša koncertu un pasākumu programma visas dienas garumā Rīgā un visā Latvijā.

Rīgas Latviešu biedrībā pulksten četros gaidāms bezmaksas koncerts „Kaļu rotas līgavai, mīļai, skaistai Latvijai". Tajā tautu draudzību demonstrēs dažādi latviešu un igauņu mākslinieki. Koncerta tematika veltīta Jāzepa Vītola 150. dzimšanas dienai.

„Ja nebūtu Jāzepa Vītola, nebūtu arī Latvijas konservatorijas. Jāzeps Vītols ir stāvējis arī kūmās pie Nacionālā teātra un operas. Mēs esam sen jau atteikušies no tā, ka veido koncertu „urrā, patriotiski" utt. Tā ir tāda sen pārdzīvota tradīcija. Mēs godinām tos cilvēkus, kas mūsu valstij ir ļoti, ļoti daudz darījuši," saka biedrības pārstāvis Arvīds Bomiks.

Savukārt „Latvijas koncerti" puspiecos vakarā piedāvā apmeklēt svētku koncertu Latvijai vēsturiskā vietā - Nacionālajā teātrī. „Mūs gaida programma, kur uzstāsies Rīgas Doma kora skolas zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā. Latvijas folkloras biedrības piedāvātā programma, kuras autors ir Andris Kapusts, kurā uzstāsies dažādi folkloras ansambļi, veidojot mūsu šī brīža gadalaikam atbilstošu folkloras uzdevumu. Bet koncertu noslēgs Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Normunds Šnē. Pētera Butāna "Brīvdienu mūzikā" solo spēlēs mūsu jaunā un izcilā vijolniece Paula Šūmane," saka „Latvijas koncerti" valdes loceklis Guntars Ķirsis.

Tāpat „Latvijas koncerti" piedāvā koncertus vēl četrās Latvijas vietās. Talsos uzstāsies Latvijas Radio koris ar komponistu Artūru Maskatu un diriģentu Sigvardu Kļavu. „Tur atkal būs klausāma programma, kura nedaudz atspoguļo to, kas šogad bijis svarīgs mūsu kultūrā. Gan Ziedoņa jubileja, gan fragmenti no Artūra Maskata un Aleksandra Čaka uzveduma „Hotelis Atlantīda", un arī, protams, atspoguļoies Ojāra Vācieša jubilejas gads tajos skaņdarbos," norāda Ķirsis.

Smiltenes pilsētas Kultūras centrā uzstāsies grupa Trio „DEK'o" un soprāns Inga Šubļovska . Savukārt rēzekniešiem piedāvāts apmeklēt Latgales vēstniecību "Gors".Turp dosies Valsts akadēmiskais koris „Latvija" diriģenta Māra Sirmā vadībā. Sniegs ļoti interesantu programmu, sadarbojoties ar Rēzeknes māksliniekiem."

Tukumā uzstāsies kamerorķestris „Sinfonietta Rīga" un diriģents Jānis Ozols. „Kopā arī ar dažādiem koriem un citiem māksliniekiem tiks atskaņota Riharda Zaļupes oratorija, īpaši rakstīta, īpaši sacerēta tieši šim notikumam," saka Ķirsis.

Bez koncertiem vēl iespējams doties uz svētku vakarēšanu folkloras centrā "Namīns" Liepājā, tautas skrējienu „Ieelpo Rēzekni!", sveču dedzināšanu, dažādu filmu demonstrācijām un citiem pasākumiem visā Latvijā. Svētki Latvijas pilsētās noslēgsies ar uguņošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti