Dienas ziņas

Vēstures stunda Lielvārdes muzejā

Dienas ziņas

Sīrijas kurdu spēki paziņo par «Daīš» sakāvi

Ar zelta medaļām no Pasaules speciālās olimpiādes spēlēm

Latvijas jaunieši atgriežas ar medaļām no pasaules speciālās olimpiādes spēlēm

Ar pamatīgu izcīnīto medaļu bagāžu no Abū Dabī, kur norisinājās Pasaules speciālās olimpiādes vasaras spēles, Rīgā atgriezusies Latvijas  komanda. Šoreiz mūsu valsts vārdu pasaulē nesuši bērni un jaunieši no speciālajām izglītības iestādēm.

Speciālās olimpiskās spēles tiek rīkotas ik pēc četriem gadiem. Tajās dažādās dalībnieku grupās piedalās atlēti ar garīgās veselības traucējumiem. Latviju šajās spēlēs starptautiskā līmenī sportisti pārstāv kopš 1990. gada – ātrāk nekā Latvijas olimpisko izlasi pēc valsts neatkarības atjaunošanas.

Šogad vasaras spēles norisinājās Apvienotajos Arābu Emirātos – Abu Dabī. Mūsu valsti tajās pārstāvēja 18 jaunieši vecumā no 16 līdz 18 gadiem, un mēroja spēkus ar atlētiem no teju 200 pasaules valstīm.

Rīgas lidostā, skanot dziesmām un plīvojot karogiem, Latvijas komanda iesoļoja, godalgām šķindot.

Šajās spēlēs apbalvots tiek labākais sportistu astotnieks. Tomēr daudziem Latvijas jaunajam sportistam savā grupā izdevies izcīnīt augstākā kaluma medaļas.

"Visi cīnījās, ļoti labi bija," teica Latvijas Speciālās olimpiskās komandas sportiste Inga Smirnova, Jautāta, kas bija grūtākais, jauniete atzina: "Ļoti karsts bija, ļoti slāpa, ātri piekusa, bet viss bija labi. "

Lai gan meiteņu komanda izcīnīja sudrabu, līdz zeltam pietrūcis pavisam nedaudz.

"Mūsu meitenes sevi ļoti labi parādīja. Vienīgā komanda, kurai mēs piekāpāmies, tā bija Moldovas komanda, kuru varējām uzvarēt," atzina Lielplatones internātpamatskolas sporta skolotāja Guna Adamoviča.

Krietni lielāks medaļu birums bija Latvijas speciālās peldēšanas komandas jauniešiem, no kuriem daudziem – zelts. 

Gan bērnu vecāki, gan treneri atzīst – lai izcīnītu medaļas, visam pamatā bijis ļoti liels darbs un gribasspēks.

"Bērni malači. Peldēja kā zobenzivis. Patiešām centās. Par to man vislielākais prieks," teica Rīgas 1. speciālās pamatskolas sporta skolotājs Ainārs Skangalis.

Latvijas speciālā olimpiādes kustībā atzīst – šīs spēles bijušas veiksmīgas, turklāt tās pierāda, ka arī cilvēki ar garīgiem traucējumiem var gūt godalgotus panākumus, nesot Latvijas vārdu pasaulē.

Nākamā speciālā vasaras olimpiāde paredzēta pēc četriem gadiem – Berlīnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt