Nedzirdīgajiem

Atslēgas: „Kurš uzcēla Latvijas valsti?”

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Simtgades nauda»

Latvijas jaunās simtgades pirmais koncerts producēts bez konkursa

Pirmā jaunās simtgades koncerta “Mīlestības vārdā. 18+” kopējās autoratlīdzību summas pārsniegušas 57 tūkstošus eiro, un konkurss par šī koncerta producēšanu nav bijis rīkots. Mākslinieku izvēle un autoratlīdzību lielums bijis Jāņa Šipkēvica ziņā. Kultūras ministrijā informēja, ka koncerts apstiprināts svētku radošajā padomē, kurā līdz pasūtījuma iegūšanas brīdim vienīgais pārstāvētais mūziķis bijis pats Šipkēvics.

Kultūras ministrijā sākotnēji raidījumam detalizētus mākslinieku honorārus nevēlējās atklāt, norādot, ka to neļauj datu aizsardzības regulējums. Tajā pašā laikā raidījuma veidotāji ministrijas mājaslapā atrada sarakstu ar pasākuma izmaksām, kas pēc lielās intereses no tās tika izņemta.

Ministrijas mājaslapā publicētais dokuments liecina, ka koncerta izpildproducents

Šipkēvics autoratlīdzībās saņēmis vairāk nekā 17 tūkstošus eiro, videografiku autors Gatis Mūrnieks ap 6400 eiro, Reinis Sējāns – ap 5800 eiro.

Plaši apspriestā jaunā izpildītāja Evija Vēbere par divu dziesmu izpildījumu saņēmusi 666 eiro, bet, piemēram, grupas "Prāta vētra" dalībnieks Renārs Kaupers – 1000 eiro. Savukārt Jānis Jubalts, arī no "Prāta vētras", kurš arī uzstājās šajā koncertā, raidījumam norādīja, ka autoratlīdzību nav saņēmis vispār, jo uzstājies, draugu aicināts.      

Līdzās pašiem māksliniekiem par šo koncertu naudu saņēmuši virkne citu cilvēku, piemēram, par koncerta norises virsuzraudzību Eva Juhņēviča – 3200 eiro, kā arī koncerta eksperts un konsultants Ģirts Krastiņš – 3520 eiro par producēšanas dokumentu izstrādi.

"Aizliegtajam paņēmienam" neizdevās sazināties ar Šipkēvicu, lai skaidrotu, pēc kādiem principiem autoratlīdzības sadalītas.

Līdzās autoratlīdzību izdevumiem par paša koncerta tehnisko nodrošinājumu (skatuve, skaņa, gaismas) no valsts budžeta tika iztērēti 180 tūkstoši eiro. Šo pasūtījumu konkursa kārtība bija ieguvusi firma “Ideju institūts”. Informācija par šo konkursu bija atrodama Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kultūras ministrijā informēja, ka ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) otrdien, 4. decembrī, uz tikšanos sasaukusi Kultūras aliansi un ministrijas iestāžu vadītājus, lai diskutētu un vienotos par turpmāko rīcību autoratlīdzību publiskošanas jautājumos.

Kultūras aliansē apvienojušās trīs lielākās Latvijas kultūras organizāciju apvienības: Latvijas Radošo savienību padome, biedrība „Laiks kultūrai” un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija.

Koncerts “Mīlestības vārdā. 18+” norisinājās 19. novembrī pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Šipkēvics iepriekš skaidroja, ka jaunās simtgades pirmais koncerts ir manifests mīlestībai.

"Aizliegtā paņēmiena" aptaujātie kultūras darbinieki un politiķi atbalsta, ka par valsts naudu rīkotu kultūras pasākumu tāmēm vajadzētu būt publiskām. Tādējādi "Aizliegtais paņēmiens" portālā "Manabalss.lv" sācis parakstu vākšanu šim mērķim. Jau iepriekš raidījuma veidotāji apņēmās vērsties tiesā, lai saņemtu Mežaparka estrādes tāmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti