Latvijas iedzīvotājus 24. februārī aicina vienoties klusuma brīdī un godināt Ukrainas tautas upurus

Solidarizējoties ar Ukrainas tautu, Latvijas Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētājs, premjerministrs un ārlietu ministrs 24. februārī plkst. 9.00 aicina visus Latvijas iedzīvotājus uz mirkli pārtraukt ikdienas gaitas un vienoties klusuma brīdī, pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus, informēja Ārlietu ministrijā.

Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts"), premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") kopīgā aicinājumā norādīja, ka kopš 2014. gada Krievija uzbrūk Ukrainas zemei un neatkarībai. 

Amatpersonas aicinājumā atzīmēja, ka 24. februārī Krievijas bruņotie spēki aizsāka brutālu pilna mēroga militāru agresiju, kas turpinās nu jau gadu. 

"Tūkstošiem cilvēku, kas bija dzīvojuši vienkāršu, ikdienišķu dzīvi – sievas un vīri, brāļi un māsas, vecāki un bērni, – ir gājuši bojā šajā Krievijas bezjēdzīgi sāktajā karā. Vēl tūkstošiem ir deportēti uz agresora teritoriju. Vairākiem miljoniem ukraiņu dzīves ir sagrautas, dodoties bēgļu gaitās, lai meklētu patvērumu no Krievijas iebrucēju zvērībām," teikts amatpersonu paziņojumā. 

Tāpat paziņojumā norādīts: "Varonīgie ukraiņu kareivji un kareives pašaizliedzīgi cīnās par savas zemes un mūsu visu brīvību un neatkarību. Viņi ir spējuši noturēties pret milzīgu pārspēku, apstādinot agresora virzību uz priekšu, un ir arī spējuši dot spēcīgus pretsitienus. Diemžēl Ukraina par to maksā baisu, asiņainu cenu, zaudējot savus izcilākos dēlus un meitas."

Tādēļ, solidarizējoties ar Ukrainas tautu, amatpersonas 24. februārī plkst. 9.00 aicina visus Latvijas iedzīvotājus uz mirkli pārtraukt ikdienas gaitas un vienoties klusuma brīdī, pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus.

Latvija atbalstīja un atbalstīs Ukrainas cīņu līdz pilnīgai uzvarai, teikts Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā. 

"Tiem, kas cīnās par savu valsti, vienmēr būs vairāk apņēmības un spēka nekā tiem, kas iebrūk svešā zemē. Tie, kas cīnās par savu bērnu tiesībām dzīvot brīvā un demokrātiskā valstī, gūs virsroku," norādīts amatpersonu aicinājumā. 

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti