Dienas ziņas

Atsāksies pasažieru avioreisi starp Rīgu un Liepāju

Dienas ziņas

Strauji izzūd bioloģiski vērtīgi zālāji

«Latvijas finieris» dāvina zemessargiem medicīnas somas

«Latvijas finieris» dāvina zemessargiem medicīnas somas

Tagad mācību laikā zemessargi jutīsies drošāk. Ja gadīsies trauma, blakus būs medicīnas soma ar  visu nepieciešamo, lai cietušajam palīdzētu. Uzņēmums "Latvijas finieris" Zemessardzes 17. pretgaisa bataljonam uzdāvinājis specializētas medicīnas somas.

Viena šāda soma var glābt pat 40 cilvēku dzīvību.  Zemessardzes 17. pretgaisa bataljonam nu būs četras šādas specializētas mediķu somas, teica zemessargi, saņemot dāvinājumu.

Zemessargi ir apmācīti sniegt pirmo medicīnisko palīdzību lauka apstākļos. Tagad, lai pielietotu šīs somas saturu, zemessargam – mediķim būs jāapgūst padziļinātas zināšanas kursos.

Somā ir 300 priekšmeti, lai palīdzētu pie dažādam traumām. "Te ir nodrošinājums pie dažādām traumu iespējām - lūzumiem, plēstām, šautām brūcēm," klāsta seržants Guntars Jansons.

Četru medicīnas somu iegādei "Latvijas finieris" atvēlējis 2000 eiro. Zemessardzes 17. pretgaisa bataljonā darbojas arī uzņēmuma darbinieki - zemessargi, kuri redz, kādas vajadzības ir bataljonam. Tajā darbojas arī uzņēmuma darbinieki- zemessargi.

“Ļoti labs modelis, kas ļāva man ātri un papildus iegūt ekipējumu, kas bruņoto spēku sistēmā vēl nav piegādāts,” ieguvumu vērtē ZS 17. Pretgaisa aizsardzības bataljona komandieris Aivars Krjukovs. 

Janvārī "Latvijas finieris" saņēma Aizsardzības ministrijas apbalvojumu kā zemessargus visvairāk atbalstošais uzņēmums. Kā saka uzņēmumā, šis ir labs piemērs, kā civilā nozare var sadarboties ar bruņotajiem spēkiem.

“Izprotot ģeopolitiskos jautājumus, katram Latvijai iedzīvotājam būtu jāveido darbu saraksts, ko mēs varam darīt valsts drošības labā, kā varam atbalstīt aktīvos cilvēkus,  un arī uzņēmums ir meklējis iespējas,” saka AS “Latvijas finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis.

"Latvijas finieris" saviem darbiniekiem ļauj piedalīties militārajās mācībās darba laikā. Papildus ikgadējam atvaļinājumam zemessargam piešķir arī 10 dienu mācību atvaļinājumu. Zemessargi izteica pateicību "Latvijas finieris" vadībai par nozīmīgu ieguldījumu bataljona attīstībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt