Dienas ziņas

Lieldienu svinēšana Brīvdabas muzejā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

J. Vanags: Putinisms ir īstā nāves civilizācija

Latvijas dažādo konfesiju vadītāji Lieldienās aicina uz mieru un sabiedrības saliedētību

Latvijas baznīcu bīskapi, sveicot tautu Lieldienās un vēlot Latvijas sabiedrībai būt saliedētai, savās uzrunās akcentēja Ukrainas kara šausmas un aicināja uz mieru.

Latvijas dažādo konfesiju vadītāji Lieldienās aicina uz mieru šajā briesmu un asiņu laikā
00:00 / 03:04
Lejuplādēt

Svinīgi skanot Rīgas doma dievnama zvaniem un ērģeļu pavadījumā skanot ievada dziesmai "Es dzīvoju, un jums ar dzīvot būs", šodien sākās Lieldienu rīta dievkalpojums. Pēc svēto rakstu lasījumiem, svētrunai un dziedājumiem Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags atzina, ka šogad Lieldienas piedzīvojam briesmu un asiņu laikā.

Tagad notiekošais Ukrainā, esot licis viņam mainīt domas par 9. maija svinībām Pārdaugavā pie Uzvaras pieminekļa.

Iepriekš uz šiem svētkiem viņš sabiedrību aicinājis raudzīties kā uz ģimenes sakņu lietu, kurā var pateikties saviem priekštečiem par uzvaru. Arhibīskaps arī uzsvēris, ka Mariupoles blokāde, noziegumi pret cilvēkiem Bučā, Irpiņā un citviet Ukrainā aizēno Krievijas sasniegto Otrajā pasaules karā.

Vanags Lieldienu uzrunā aicināja cilvēkus būt vienotiem un uzsvēra, ka katrs, kurš atbalsta karu Ukrainā, sevi piepulcina kara noziedzniekiem.

"Nevar būt miera ar putinistiem, jo putinisms ir īstā nāves civilizācija," Lieldienu sprediķī Doma baznīcā sacīja Vanags.

Smago karu Ukrainā savās runās pieminējuši arī citu konfesiju bīskapi. To vidū ir Septītās dienas adventistu baznīcas Latvijas draudžu bīskaps Vilnis Latgalis. Salīdzinot ar luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga teju 10 minūšu runu par Ukrainā notiekošajām šausmām, Latgalis izteicās kodolīgi, vien norādot, ka iejūtība, laipnība un spēja just līdzi citu bēdām un ciešanām ir saistīta arī ar ukraiņu tautu un ka jāraugās pareizajā virzienā.

Savukārt Latvijas Pareizticīgo baznīcas arhibīskaps metropolīts Aleksandrs vairakkārt aicinājis uz mieru.

Nedēļas nogalē, Lieldienas atzīmē katoļi, luterāņi un citu konfesiju pārstāvji. Savukārt pareizticīgie tās svinēs pēc nedēļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti