Dienas ziņas

Milzu pieprasījums pēc Ukrainas karogiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Brīvprātīgie Latvijā nogādās Ukrainas bēgļus

Latvijas brīvprātīgie šoferi dodas ceļā pēc Ukrainas bēgļiem

Plašu atsaucību guvusi vēlme nepalikt vienaldzīgam un palīdzēt bēgļiem no Ukrainas, kurā šonedēļ iebrukusi Krievija. No Latvijas ceļā devušies aptuveni 20 šoferu, kuri Polijas robežkontroles punktos sagaidīs un atvedīs uz Latviju kara šausmas piedzīvojušos.

Uzņēmēja Ulvja Novika darba telpās uzņēmumā “MRCar.lv” ik pa laikam ierodas cilvēki, kuri vēlas ziedot naudu degvielai, pirmās nepieciešamības preces vai arī paši doties ceļā uz Poliju pēc Ukrainas bēgļiem. Sestdien, 26. februārī, ceļā devušies 20 šoferu, un atsaucība pēc sociālajos tīklos ievietotā aicinājuma esot negaidīti liela.

Lai atbalstītu kara bēgļus, uzņēmējs izveidojis biedrību “Tavi draugi”. “Sapratām, ka jāiesaistās. Tas ir mazākais, ko varam darīt. Esmu ļoti priecīgs, cik atsaucīgi mēs, latvieši, esam,” sacīja Ulvis.

Bēgļi, kuri plūst uz Polijas pusi, vēl nezina, ka viņiem būs iespēja nokļūt arī Latvijā. Ulvis cer, ka tas daudziem būs patīkams pārsteigums.

“Šoferi brauc līdz Ļubļinai, tālāk virzās līdz robežkontroles punktiem, Latvijas iedzīvotājus nogādās mājās. Pamatā cenšamies braukt ar busiņiem, lai var vairāk atvest cilvēkus, bet brauc arī ar vieglajiem auto,” pastāstīja uzņēmējs.

Pirmie šādā veidā atvestie Ukrainas bēgļi – sievietes un bērni – Latvijā varētu ierasties jau svētdien, 27. februārī. Ulvis cer, ka ikviens ziedojums palīdzēs cilvēkiem, kuri bēg no kara šausmām.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins arīdzan piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Krievijas okupācijas spēki sāka uzbrukumu Ukrainai, kas sīvi pretojas iebrucējiem. Starptautiskā sabiedrība asi nosoda Krievijas rīcību, pret Putina režīmu tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti