Latvijas Biznesa koledžā atklāj pārkāpumus; rosina ārkārtas akreditāciju

Latvijas Biznesa koledžas darbībā konstatēti būtiski  normatīvo aktu pārkāpumu, kuru dēļ Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinājusi koledžas ārkārtas akreditāciju, informēja ministrijā.

IZM norāda, ka saņemtas ārvalstu studentu sūdzības par koledžas rīcību, kā arī valsts institūciju vairākkārt paudušas iebildumus par koledžas rīcību ārvalstu studentu uzņemšanā.

Pārbaudē Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) konstatēts, ka koledža nav saskaņojusi Augstākās izglītības padomē uzņemšanas noteikumus ārvalstniekiem, koledža neveic ārvalstu studējošo atbilstības studijām novērtējumu un pieņem nelegalizētus un neapliecinātus dokumentus.

Atklāti pārkāpumi arī studiju līgumu slēgšanā, neinformējot studējošos par līguma nosacījumiem, un citi patērētāju tiesību aizsardzības normu pārkāpumi.

Lai izvērtētu koledžas darbības tiesiskumu un tiesības izsniegt valsts atzītu augstākās izglītības diplomu, IZM rosināja koledžas ārkārtas akreditāciju. Akreditāciju veiks Akadēmiskās informācijas centrs.

Iepriekš Latvijas Radio vēstīja, ka daļa augstskolu piedāvā studijas valsts neakreditētās programmās, tostarp daļa studiju programmu neesot akreditētas arī Latvijas Biznesa koledžā. Tā piedāvā pieteikties studijām līdz 15.jūlijam un saņemt 500 eiro atlaidi. 

Tāpat Latvijas Studentu apvienība vērsa uzmanību uz to, ka Latvijas Biznesa koledža piedāvā maldinošas reklāmas neakreditētām programmām vai programmām, kuru kvalitāte iepriekš novērtēta neapmierinoši. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt