Latvijas Bērnu dzirdes centrs ticis pie modernas diagnostikas iekārtas

Latvijas Bērnu dzirdes centrs ticis pie dzirdes diagnostikas iekārtas. Šī ir vienīgā šāda tipa iekārta Baltijas valstīs. Ar tās palīdzību būs iespējams noteikt bērna dzirdes līmeni agrīna vecuma bērniem, neizmantojot vispārējo narkozi, kā ticis darīts līdz šim.

Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja Sandra KušķeKristaps Feldmanis

  "Bērna vecumā dzirdes diagnostika ir ļoti svarīga, jo, ja bērns dzird sliktāk, tas atspoguļojas uz vēlāku valodas attīstību, valodas traucējumiem un beigās uz akadēmiskajām prasmēm dzīves vēlākajā periodā. Līdz ar to dzirdes traucējumi ir ārkārtīgi ātri jādiagnosticē, lai tos varētu novērst vai kādā citā veidā kompensēt. Līdz šim pieejamās metodes ir, ka mēs šo padziļināto mērījumu varam veikt, tikai bērnam esot narkozē. Protams, ne visi vecāki, izdzirdot, ka bērnam ir jādod narkoze, ir ārkārtīgi sajūsmā, līdz ar to šis aparāts ir tāds aparāts, ka - ja bērniņam nāk miegs, viņš var gulēt.

  Fizioloģiska miega apstākļos viņam ir iespējams noteikt šo dzirdes slieksni, dzirdes sajūtu,

  tādējādi pasakot vecākiem, ka ar dzirdi viss ir kārtībā, vai arī konstatējot, cik lielā mērā dzirde ir traucēta, stāsta Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti