Panorāma

E. Levits uzsver Latvijas atbalstu baltkrievu protestētājem

Panorāma

Olsena: jāvērtē, vai nodrošināta pienācīga aprūpe

Pūces atstātajam amatam virza Artūru Tomu Plešu

«Latvijas attīstībai» vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam virza Artūru Tomu Plešu

“Latvijas attīstībai” valde, reaģējot uz notikumiem, ir uzklausījusi partijas biedru viedokļus un nolēmusi veikt nozīmīgas iekšējās pārmaiņas. Jurim Pūcem atkāpjoties no amatiem, valde par priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju un apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētāja kandidātu nolēmusi izvirzīt Ivaru Ijabu, savukārt par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidātu - Artūru Tomu Plešu, LSM.lv pavēstīja partijas "Latvijas attīstībai" pārstāvji.

13. un 14. novembrī partijas “Latvijas attīstībai” valde sasauca biedru sapulces. Tiešsaistes režīmā biedru sapulcēs piedalījās vairāk nekā 100 partijas biedru, lai uzklausītu Juri Pūci un partijas valdi. Visi, kas to vēlējas, izteica savu viedokli un uzdeva jautājumus, kā arī pauda savu redzējumu partijas tālākai virzībai un attīstībai.

Sapulcē Juris Pūce atvainojās biedriem par nepatiesas informācijas sniegšanu , pauda nožēlu par savu rīcību un gatavību par šo uzņemties pilnu politisko atbildību. 

“Paldies partijas “Latvijas attīstībai” biedriem par izteikto atbalstu, es to ļoti augstu novērtēju. Tomēr uzskatu, ka šajā situācijā pareizi ir uzņemties atbildību ne tikai pret sabiedrību, bet arī saviem partijas un apvienības biedriem. Tāpēc esmu nolēmis atstāt apvienības “Attīstībai/Par” līdzpriekšsēdētāja amatu, kā arī partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētāja vietu. Šobrīd jautājums vairs nav par mani. Es dziļi ticu mūsu partijas spēkam un nākotnei. Pretēji apmelotāja apgalvojumiem Latvijas attīstībai nav Pūces partija, kurā visi klausa vienas personas diktātam. Latvijas attīstībai ir spēcīgu līderu komanda, kas bauda plašu partijas biedru uzticību un augstu vērtējumu sabiedrībā. Mums ir jauni daudzsološi nākotnes līderi, mums ir spēcīgas komandas reģionos. Šis ir īstais brīdis demonstrēt mūsu kopību un spēku,” norādīja Juris Pūce.

“Latvijas attīstībai” biedri atzinīgi novērtēja Jura Pūces paveikto vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā gan vides aizsardzības, gan Latvijas digitālās vides reformu jomās, īpaši uzsverot viņa komandas profesionālo darbu Latvijas valstij akūti nepieciešamas Administratīvi teritoriālās reformas virzībā un nepieciešamību tieši Pūces komandai pabeigt uzsākto reformu, kura jau pavirzījusies tālāk, nekā iepriekšējos gadu desmitos. 

Partijas “Latvijas attīstībai” valde nolēma vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam izvirzīt 13. Saeimas deputātu un partijas valdes locekli Artūru Tomu Plešu.

Valdes locekļi uzsvēra, ka tieši Artūrs Toms Plešs, kurš līdz šim bijis VARAM parlamentārais sekretārs, šobrīd spētu vislabāk pildīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumus, jo pilnībā pārvalda šīs ministrijas darbu un varēs nodrošināt pēctecību uzsāktajām politiskām iniciatīvām, tai skaitā pabeigt uzsākto Adiministratīvi teritoriālo reformu.

Artūra Toma Pleša kandidatūra tiks apspriesta apvienības “Attīstībai/Par!” valdē un pārstāvju sapulcē nākamnedēļ.

Tāpat partijas “Latvijas attīstībai” valde virza Eiropas Parlamenta deputātu un valdes locekli Ivaru Ijabu apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētāja amatam, kā arī nozīmē Ivaru Ijabu par partijas valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju līdz brīdim, kad tiks sasaukts partijas kongress, lai statūtos noteiktajā kārtībā ievēlētu jaunu partijas valdes priekšsēdētāju.

“Šobrīd ir ļoti svarīgi, lai partijas “Latvijas attīstībai” komanda būtu vienota un spēcīga, jo pašlaik prioritāte ir sagatavoties jaudīgam startam 2021. gada pašvaldību vēlēšanās, kā arī turpināt īstenot partijas politiskās iniciatīvas Saeimā, valdībā un Eiropas Parlamentā,” pauda Ivars Ijabs.

Partijas “Latvijas attīstībai” ģenerālsekretāre Jeļena Jesajana norādīja, ka tuvākajā laikā tiks organizēts partijas kongress, saskaņā ar partijas statūtiem un ievērojot valstī noteiktos Covid-19 pandēmijas sakarā ieviestos ierobežojumus. 

Apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts Latvijas Radio pagaidām atturējās komentēt Pleša izvirzīšanu.

“Līdz "Kustības Par!" valdes sarunai nekomentēšu. Komentēsim pirmdien. Precizēšu, ka Plešs ir pagaidām pieteikts kā vienas dalībpartijas vēlamais kandidāts, par ko apvienībai vēl jāvienojas,” norādīja Pavļuts.

Arī partijas "Latvijas attīstībai" valdes loceklis Edgars Jaunups Latvijas Radio norādīja, ka Pleša izvēli varēs komentēt tikai pēc partiju apvienības "Attīstībai/Par!" valdes sēdes pirmdien.

KONTEKSTS:

Par ministra Jura Pūces rīcību, izmantojot savām vajadzībām Rīgas pašvaldības stāvvietu bezmaksas caurlaidi, otrdien LTV raidījumā “Viens pret vienu” paziņoja Rīgas domnieks Māris Mičerevskis, kurš pagājušajā nedēļā izstājās no partijas “Latvijas attīstībai”. Viņš apgalvoja, ka Pūce viņam prasījis sagādāt caurlaidi pašvaldību stāvvietu bezmaksas izmantošanai. 

Pūce nākamajā dienā noliedza centienus iegūt Rīgas bezmaksas pašvaldību autostāvvietu caurlaidi, apgalvojot, ka sarakste ar Mičerevski par šo tematu bija tikai joks.

Premjers pēc šiem apgalvojumiem pauda, ka sagaida Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vērtējumu šajā lietā.

Bet Rīgas mērs sācis diskusiju par atteikšanos no deputātu privilēģijas par bezmaksas stāvvietām.

12. novembrī Juris Pūce atzinās, ka ir melojis, un paziņoja, ka nolēmis demisionēt, par to informējot valdības vadītāju Krišjāni Kariņu.

Pūce 2013.gadā novembrī, nedēļu pēc Zolitūdes traģēdijas, atkāpās no Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra amata pēc tam, kad atsevišķi politiķi saskatījuši interešu konfliktu faktā, ka viņa sieva vada biedrību "Ascendum", kas dažādiem kultūras, mākslas un izglītības projektiem saņēmusi ziedojumus no būvniekiem, kuru nozari pārrauga Ekonomikas ministrija, liecina aģentūras LETA arhīvs. Toreizējais ministrs Daniels Pavļuts gan tad skaidroja, ka EM jau bija sagatavots rīkojuma projekts par Pūces atstādināšanu no amata uz izmeklēšanas laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt