«Latvijas attīstībai» Rīgas domē vairs neatbalstīs Staķi

Rīgas domes frakcija "Latvijas attīstībai" (LA) paziņojusi, ka turpmāk neatbalstīs Rīgas mēru Mārtiņu Staķi, aģentūrai LETA pavēstīja LA frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

LA Rīgas domes deputāti otrdien, 13. decembrī, frakcijas sēdē nolēmuši, ka turpmāk neatbalstīs Staķi. Rīga un rīdzinieki no domes sagaidot reālas pārmaiņas un darbu rīdzinieku labā, kamēr mērs nodarbojoties ar personīgā tēla veidošanu, uzsvēra Zeps.

"Jau ilgstoši esam vīlušies "pārmaiņu koalīcijas" spējā panākt rīdziniekiem solītos rezultātus. Rīga šobrīd ekonomiski atpaliek no saviem kaimiņiem, iedzīvotāju skaits turpina sarukt, daudzdzīvokļu mājām iebrūk jumti, netiek siltinātas mājas utt.," skaidro politiķis.

To LA esot norādījusi koalīcijas partneriem un koalīcijas vadītājam Staķim. 

Pagājušajā nedēļā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja nolēma no amata atbrīvot tās vadītāju Ivetu Ratinīku. Par komitejas vadītāju ievēlēta "Par!/Progresīvo" pārstāve Laima Geikina.

LA uzskata, ka Ratinīkas atbrīvošana no amata esot kā atbildes reakcija. LA ieskatā Ratinīkas vadībā tikušas īstenotas pārdomātas reformas izglītības jomā, panākot gan pedagogu atalgojuma pieaugumu, gan uzlabojumus izglītības satura ieviešanā. Pilnveidota sadarbība ar izglītības un kultūras iestāžu vadību esošo problēmu izpētes un nepieciešamo uzlabojumu apzināšanā. Esot aktualizēta un veikta Ziemeļrīgas kultūras apvienības izveide, vairākas pārdomātas izglītības iestāžu reorganizācijas, kā arī izveidota jauna privāto akreditēto muzeju atbalsta sistēma. 

LA turpināšot strādāt, lai īstenotu vēlētājiem solīto – atrisinātu galvaspilsētas infrastruktūras izaicinājumus, piemēram, Brasas tilta u.c. projektus, veicinātu atjaunīgās enerģijas izmantošanu, piemēram, saules parka un ūdeņraža tehnoloģiju centru Spilvē, nodrošinātu straujāku investīciju piesaisti un darba vietu izveidi, kā arī atbalstītu skolotājus un citu izglītības nozares darbiniekus ar motivācijas programmām un algu pieaugumu.

Savukārt šonedēļ Rīgas domes frakcija "Par!/Progresīvie" izplatīja paziņojumu, ka pārtrauc sadarbību ar LA.

KONTEKSTS:

Rīgas domes koalīciju 2020.gada rudenī izveidoja četras domes frakcijas:

  • "Attīstībai/Par!" / "Progresīvie",
  • "Jaunā Vienotība",
  • Nacionālā apvienība / Latvijas Reģionu apvienība,
  • Jaunā konservatīvā partija.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti