«Latvijas attīstībai» kritizē valdību un Rīgas vadību; par partijas vadītāju atkārtoti kļūst Pūce

Kritika valdošajai pozīcijai Saeimā un valdībai, kā arī norādes uz trūkumiem Rīgas domes vadībā bija galvenie akcenti partijas „Latvijas attīstībai” ikgadējā kongresā. Partijas trešajā kongresā politiskā spēka priekšsēdētājs Juris Pūce tika atkārtoti apstiprināts partijas vadītāja amatā, un viņš bija vienīgais kandidāts. 

Uzrunā, atskatoties ne tikai uz divu gadu laikā paveikto un iezīmējot partijas prioritātes gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, Pūce tāpat kritizēja gan Saeimas pozīciju, gan valdību par lēnīgu veselības un izglītības reformu īstenošanu, bet galvaspilsētas vadību par dārgu un neefektīvu saimniekošanu.

"Ministru vairums Latvijas iedzīvotājiem neko neizsaka. Reizēm šķiet, ka ministriem sasniegums ir gadiem ilgi nedarīt neko. Rīgā savukārt valda dīvains politiķu duets, kuru vienīgie mērķi ir maksimāli daudz organizēt publiskos iepirkumus. „Nano ūdens”, fantastiski dārgs e-talons un pašvaldību ēku remonti. Jebkurš nopietns uzdevums pārvēršas par izgāšanos. Barona ielas epopeja tam ir lielisks piemērs, bet tādu ir daudz," pauda partijas vadītājs.

Partija, kas iepriekš neveiksmīgi startējusi pērnajās Saeimas un 2014.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, atklāj, ka tā startēs vairāk nekā 15 pašvaldībās nākamgad gaidāmajās vēlēšanās, tostarp Rīgā, kur varētu veidot kopīgu sarakstu ar „Vienotību” un „Latvijas Reģionu apvienību”.

Pūce norādīja, Latvijas tauta neesot pelnījusi „tādu bezatbildības, nekompetences un negodīguma diktatūru,” kāda Rīgā valdot pēdējos septiņus ar pusi gadus. Vienlaikus diskutējot par aktuālo, delegāti pārvēlēja ne vien partijas vadītāju, bet arī pārējo valdi. Tās sastāvā atkārtoti ievēlēta arī bijusī Nebanku kredītdevēju asociācijas vadītāja Baiba Fromane.

Fromane piebilda, ka sabiedrībā trūkst diskusiju un vienošanos par valsts attīstības virzienu, un partija varētu šo valsti padarīt gan labāku, gan bagātāku.

Jāatzīmē, ka Nebanku kredītdevēji ilgu laiku bijuši Ekonomikas ministrijas, kuras valsts sekretārs savulaik bijis partijas priekšsēdis Pūce, un tās padotības iestāžu redzeslokā, jo guvuši negodīgu peļņu.

Pašlaik partijā ir vairāk nekā 350 biedru, un tostarp daudz jauniešu pievienojušies pēdējā gada laikā. Uzrunājot īpaši jaunos delegātus, kongresa viesis un „Ekonomistu apvienības 2010” prezidents Ojārs Kehris vaicāja, kādēļ jaunieši izvēlējušies lielo politiku un brīdināja par riskiem tikt korumpētiem.

"Es zinu, ka diezgan daudzi Latvijā netic. Daudzi to pierāda ar to, ka viņi vienkārši aizbrauc, un citi to izrāda ar savu vienaldzību. Protams, jāatceras, ka politika ir cīņa par varu un vara, protams, korumpē. Jo lielāka vara, jo lielāki riski un izaicinājumi tikt korumpētiem," teica Kehris.

Pašvaldību vēlēšanas gaidāmas nākamgad 3.jūlijā, un „Latvijas attīstībai” tās būs pirmās. Iepriekšējie starti 12.Saeimas un 2014.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās bijuši neveiksmīgi, jo netika pārvarēts nepieciešamais balsu slieksnis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti