Panorāma

Pirmo reizi medicīnas studentiem izveidota simulēta slimnīca

Panorāma

Panorāma

“Latvijas attīstībai” vēlēšanās startēs kopā ar “Par!”

«Latvijas attīstībai» kongresā izveido domi, sāk darboties partijas ētikas komisija

Partijas "Latvijas attīstībai" kongresā biedri sestdien gan gatavojās nākamgad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, gan izveidoja jaunu institūciju. Tā ir partijas dome jeb konvents, kam jāiesaista biedrus politisku lēmumu pieņemšanā, piemēram, partijas programmas apstiprināšanā un kandidātu sarakstu veidošanā tā, lai to nedarītu tikai partijas valde, Latvijas Radio izstāstīja viens no valdes locekļiem Ivars Ījabs.

Kongress iezīmēja vēl kādu jaunu sākumu – sestdien darbu sāka partijas ētikas komisija. 

Ivars Ījabs par "Latvijas attīstībai" kongresā lemto
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

"Mēs jau redzam, kad partija vairāk iesaistās politiskās cīņās, jo vairāk parādās dažādi apgalvojumi un dažādas baumas par tā vai cita biedra ētikas pārkāpumiem," teica Ījabs. "Ir nepieciešama partijas institūcija ar pietiekošu autoritāti pašā partijā, kas šos gadījumus vērtētu, lai saprastu, vai tur ir vai nav kaut kas apakšā, un tajā mirklī, ja izrādās, ka kāds partijas biedrs ir izdarījis kaut ko amorālu, arī attiecīgi rīkotos."

Arī 14. Saeimas vēlēšanās partija “Latvijas attīstībai” startēs kopā ar kustību “Par!”.

To “Latvijas attīstībai” kongresā apstiprināja partiju apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce.

"Nākamgad, startējot 14. Saeimas vēlēšanās kopā ar mūsu Attīstībai/Par! kolēģiem, mēs pierādīsim, ka kopā mēs esam spēks un ka kopā mēs varam panākt daudz vairāk," teica vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs. 

2021.gada jūnijā pašvaldību vēlēšanās abi politiskie spēki startēja atsevišķi. Šāds lēmums tika pieņemts pēc bijušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un “Latvijas attīstībai” biedra Jura Pūces reputācijas skandāla. Pērn novembrī tolaik Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis atklāja, ka Pūce viņam lūdzis sagādāt Rīgas domes deputāta autostāvvietas caurlaidi. Pēc ziņu nonākšanas publiskajā telpā Pūce no amata atkāpās.  

Tajā pašā laikā kongresā izskanēja viedokļi, ka, tuvojoties vēlēšanām, politiskās kaislības saasināsies un uz citu partiju atbalstu var necerēt. 

Kaut arī “Latvijas attīstībai” cilvēki ir apņēmības pilni sadarboties ar kustības “Par!” kolēģiem, pret esošajiem valdošās koalīcijas partneriem nostāja ir piesardzīga. “Latvijas attīstībai” līdzdibinātājs Edgars Jaunups kongresā aktīvi kritizēja “Jauno vienotību” par to, ka partijas pārraudzītajās nozarēs ilgus gadus bijusi stagnācija.   

"Bet vienu, kolēģi, gan atceramies. Gan tie, kas strādā valdībā, gan tie, kas strādā parlamenta, gan arī partija kopumā, apvienības kolēģi kopumā. Priekšvēlēšanu laikā īstu draugu ārpus mums nav," teica Jaunups.

Saeimas vēlēšanās “Latvijas attīstībai” kopā ar “Par!” un “Izaugsmi” cer uz 15 % vēlētāju atbalstu.

Pašlaik tiek veikta vēlētāju noskaņojuma izpēte un partiju apvienība strādā pie priekšvēlēšanu piedāvājuma. Nākamā sasaukuma svarīgākā prioritāte būs izglītības joma.    

"Izglītība. Ieguldījumi izglītībā, skolu tīkla reforma, augstskolu konsolidācija. Lielāku darba samaksu skolotājiem," prioritātes uzskaitīja “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce. "Vienlaikus efektīvāks darbs uz labākiem rezultātiem. Un, protams, būs jāturpina ieguldījumi valsts drošībā un ļoti svarīga prioritāte nākamajai Saeima ir zaļais kurss."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt