Dienas ziņas

Liepājā skolotājus varēs aizvietot studenti

Dienas ziņas

Negaisa sekas: nopostīti nami un applūdušas ielas

Svinam Latvijas valsts armijas 100. dzimšanas dienu

Latvijas armijas simtgades svinībās Rīgā pulcējas tūkstošiem cilvēku

Sestdien, 6.jūlijā, Latvijā svin armijas 100. dzimšanas dienu. Svētku centrālā vieta ir 11. novembra krastmala Rīgā, kur pulcējas tūkstošiem cilvēku. Svinību laikā notiek koncerti, var apskatīt bruņutehniku un vērot paraugdemonstrējumus.

Uz Latvijas armijas simtgades svinībām Rīgā pulcējas tūkstošiem cilvēkuEdgars Kupčs

Ar valsts augstāko amatpersonu uzrunām, bruņoto spēku paraugdemonstrējumiem, sabiedroto spēku militārās tehnikas izstādi un lielkoncertu 11. novembra krastmalā Rīgā sestdien Latvijas armijas simtgades svinības. Svētkus aizsāka štāba bataljona Godasardzes rotas karavīru defilē programmu, varēja vērot Speciālo uzdevumu vienības karavīru un Gaisa spēku lidojumu paraugdemonstrējumus gaisā un Daugavā, bet pusastoņos vakarā Krastmalā paredzēta pusotru stundu ilga zaļumballe.

Interese lieliem un maziem

Interesenti 11. novembra krastmalā pulcējās krietni pirms divos pēcpusdienā paredzētā koncerta sākuma, jo Daugavmalā varēja vērot sabiedroto spēku militāro tehniku un ekipējumu. Lielākoties tur varēja manīt ģimenes ar bērniem.

Lielākā interese mazākajiem svētku apmeklētājiem bija par izvietoto bruņutehniku, īpaši helikopteru. Pilota krēslā apsēsties gribēja ļoti daudzi.

Viņu vidū arī Matvejs, kura mamma Nataša atklāj, ka dēls skatās filmu “Transformeri”, kur viens no tēliem ļoti līdzinoties NBS helikopteram.

“Bērniem bieži uz dārziņu arī brauc no armijas cilvēki un viņus izglīto par armijas tehniku un ļauj iekāpt tankos. Helikopters nav bijis, tāpēc tas ir vislielākais pārsteigums un prieks,” stāsta Liene.

Tāpat iespēju iekāpt īstā tankā daudzi nepalaida garām. Citi vienkārši vēlējās nofotografēties iespaidīgās tehnikas priekšā. Vēl citi ņēma rokās īstus ieročus.

Liela apmeklētāju interese bija arī pie Zemessardzes teltīm. Tur varēja pārbaudīt savas spējas stilizētā šķēršļu joslā un šaušanā par mērķiem, piedāvājot iespēju nofotografēties uz saņemt simtgades piemiņas fotogrāfiju, kā arī iepazīties ar pašu Zemessardzi.

Svētki interesē visas paaudzes. “Tā ir īstenībā visa mana dzīve. Es esmu piedzimusi vācu okupācijas laikā un esmu izjutusi visas sistēmas, kādas ir bijušas. Tāpēc es atnācu ar prieku, ka mums ir sava valsts,” saka Vanda.

“Jānovēl armijai, lai nekad vairs nekarotu. Lai būtu armija, bet būtu miers,” sacīja Rolands.

Ar aplausiem un izsaucieniem “Bravo!” cilvēki noskatījās armijas Godasardzes rotas defilē programmu. Un valsts augstāko amatpersonu uzrunas.

Būt par karavīru – augstākais patriotisma apliecinājums

Aizejošais Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzrunā teica, ka būt par karavīru ir augstākais patriotisma apliecinājums. Viņš pauda, ka armijas simtgades jubileja reizē ir arī svētki par varoņu uzvaras kaujām un par Latvijas neatkarību.

“Šodien mūsu bruņotie spēki ir labi ekipēti, bruņoti, apmācīti. Mēs vairāk nekā 15 gadus esam NATO dalībvalsts. Pats galvenais ir palicis nemainīgs – mīlestība un gatavība ziedoties savai zemei,” sacīja prezidents.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzrunā teica, ka pirms simt gadiem esam saņēmuši senču pavēli sargāt viņu lolojumu – mūsu valsti. “Mums ir absolūti neiespējami nepildīt šo pavēli tāpēc, ka pārāk smags un asiņains ir upuris likts uz Latvijas altāra. Mums ir viegli iet šo ceļu tāpēc, ka

mūsu vectēvi ir izveidojuši pamatus šim ceļam, ieliekot militārajā aizsardzības struktūrā drosmi, gudrību, nemitīgu tieksmi uz pilnveidošanos," sacīja Kalniņš.

Savukārt Ditu un Gintu vairāk uzrunāja ministra Arta Pabrika (“Attīstībai/Par”) uzruna: “Man likās aizsardzības ministra uzruna ļoti skaista. Saviļņojoša. Likās skaisti vārdi par vēsturi un katrā ģimenē tiešām ir kāds, kas cīnījies.”

Svinības 11. novembra krastmalā turpināsies līdz pat deviņiem vakarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt