Latvijas armijai ļauj iznīcināt vai nosēdināt dronus virs militārajām zonām

Latvijas armija varēs nosēdināt vai iznīcināt bezpilota lidaparātus jeb dronus pie militārajiem objektiem vai to tuvumā, lai novērstu kaitējumu valsts aizsardzības interesēm. To paredz grozījumi likumā “Par aviāciju”, kurus ceturtdien, 9.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma Saeima. 

Saeimas Preses dienestā informē, ka Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris vai viņa pilnvarota persona varēs pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģu piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, pielietojot šaujamieročus vai speciālos līdzekļus. To varēs darīt, ja attiecīgais lidojums būs veikts, pārkāpjot lidojumu aizliegumu virs militārajiem objektiem vai to tuvumā, kā arī gaisa telpas aizliegtajās zonās, īslaicīgi rezervētajās vai norobežotajās zonās, kas nepieciešamas Latvijas armijas vajadzībām. 

Saeimā norāda, ka bezpilota gaisa kuģi var apdraudēt militāros lidlaukus un aviācijas poligonus, kā arī radīt nekontrolētas izlūkošanas darbības riskus un objekta drošības integritātes apdraudējumu. 

Vienlaikus parlaments valdībai uzdeva izstrādāt un līdz šī gada 1.oktobrim iesniegt likumprojektus, kas paredzētu citus gadījumus, kad piespiedu kārtā arī citviet jāpārtrauc bezpilota lidaparātu pārvietošanās. Iepriekš deputāti norādījuši, ka būtu jāpaplašina teritoriju loks, piemēram, šādu lidaparātu izmantošanas aizliegumu attiecināt arī uz masu un sabiedriski nozīmīgiem pasākumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti