Latvijas armija par 11 miljoniem eiro iegādājas bezceļa transportlīdzekļus

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS), izmantojot NATO atbalsta un iepirkumu aģentūras Loģistikas biržas kopējo iepirkumu partnerību, no Somijas uzņēmuma "BRP" iegādājušies 6x6 bezceļa transportlīdzekļus "Outlander MAX 650XT Military Version" 11 miljonu eiro vērtībā, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Ministrijā portālam LSM norādīja, ka AM "operacionālās drošības" apsvērumu dēļ neatklās iegādājamo bezceļa transportlīdzekļu skaitu.

Plānots, ka pirmos transportlīdzekļus NBS saņems jau šī gada beigās, un piegādes turpināsies līdz nākamā gada beigām.

Pasūtījums paredz arī rezerves daļu komplektu piegādi, kas nodrošinās nepieciešamo aprīkojumu nākamo divu gadu tehnisko apkopju veikšanai. Tāpat paredzēts veikt NBS mehāniķu apmācību, lai nodrošinātu sekmīgu transportlīdzekļu ikdienas uzturēšanu.

"Latvijas apvidum atbilstošu bezceļa transportlīdzekļu iegāde ar plašu operacionālo pielietojumu ir loģisks solis Nacionālo bruņoto spēku vienību taktiskās mobilitātes spēju stiprināšanā. Esmu patiesi lepns par šādu ilgtermiņa ieguldījumu, kas būtiski sekmēs operacionālo uzdevumu izpildi," norāda NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. "Esam pievienojušies šai NATO atbalsta un iepirkumu aģentūras partnerībai, lai efektivizētu Nacionālo bruņoto spēku materiāltehnisko nodrošinājumu un spētu izmantot bruņoto spēku apgādes vajadzībām arī NATO aģentūras starptautisko kopējo iepirkumu sistēmu."

AM norāda: lai preces iekļautu NATO atbalsta un iepirkumu aģentūras Loģistikas biržas sistēmā, NATO atbalsta un iepirkumu aģentūra organizē starptautiskus iepirkumu konkursus pēc dalībvalstu iepirkumu vajadzību apkopošanas. NATO atbalsta un iepirkumu aģentūra apkopo informāciju par NATO dalībvalstu aizsardzības nozares iepirkumu vajadzībām un piedāvājumu, tādējādi atvieglojot iepirkumu procesu. Aģentūra arī organizē iepirkumus būvniecības jomā un kontrolē to izpildi.

Pēc ministrijā teiktā, NATO atbalsta un iepirkumu aģentūra ir kļuvusi par nozīmīgu Latvijas sadarbības partneri munīcijas un cita veida aizsardzības nozares iepirkumu jomā, kā arī infrastruktūras attīstības jomā.

Lielākie infrastruktūras attīstības projekti, kuriem iepirkumus veikusi aģentūra, ir īstenoti Ādažu bāzē un poligonā, kā arī NBS aviācijas bāzē Lielvārdē.

NATO atbalsta un iepirkumu aģentūra atrodas Kapellenā, Luksemburgā, un tās darbība tiek organizēta arī no Francijas, Ungārijas un Itālijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti