Latvija ziedos Ukrainai medicīnisko aprīkojumu ap 30 000 eiro vērtībā

Valdība otrdien, 26. aprīlī, atbalstīja bez atlīdzības nodot Ukrainas transplantācijas koordinācijas centram medicīnisko aprīkojumu 29 996 eiro vērtībā.

Reaģējot uz Ukrainas transplantācijas koordinācijas centra lūgumu ziedot ierīces un palīgmateriālus, kas nepieciešami, lai nodrošinātu pamata tehnoloģiskos procesus asins centros, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) ziedos vairākas ierīces: iekārtu trombocītu masas uzglabāšanai, svarus-šeikerus asins sagatavošanai, centrifūgas asins centrifugēšanai, automātiskas asins izspiešanas no caurulītēm iekārtas, asins sadalīšanas iekārtas, kā arī ierīces hemoglobīna līmeņa noteikšanai donoriem.

Papildus VADC sadarbības partneris "ECT Nordic OÜ" ir radis iespēju no saviem resursiem nodot bez atlīdzības Ukrainas iestādei mobilās caurulīšu aizkausēšanas ierīces, svarus-šeikerus asins sagatavošanai un transportēšanas temperatūras mērītājus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests koordinēs aprīkojuma transportēšanu, loģistikas nodrošināšanu, izmantojot Eiropas Komisijas Ārkārtas reaģēšanas koordinācijas centra brokera pakalpojumus kravas pārvešanai. Transportēšanas un loģistikas izdevumi tiks segti, izmantojot Eiropas savienības (ES) līdzfinansējumu 100% apmērā no Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānisma budžeta.

Veselības ministrijā informēja, ka nepieciešamās lietas tiek ziedotas Eiropas Savienības Civilās aizsardzības mehānisma ietvaros, ar kura starpniecību Ukrainas valsts iestādes nodod informāciju par vajadzīgo materiāltehnisko palīdzību.

Ministrija aicina ikvienu, kurš vēlas palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem ziedojot, to darīt koordinēti. Informācija par palīdzības iespējām pieejama Iekšlietu ministrijas interneta vietnē. Informācija par palīdzības sniegšanas iespējām Ukrainas armijai pieejama Aizsardzības ministrijas interneta vietnē.

Veselības ministrijai uzdots sagatavot rīkojuma projektu, lai atjaunotu VADC nodotā aprīkojuma – svaru-šeikeru asins sagatavošanai – krājumus. Izdevumus ne vairāk kā 30 000 eiro apmērā segs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Jau ziņots, ka iepriekš Ukrainai no valsts materiālajām rezervēm tikušas ziedotas nestuves, antibiotikas, intravenozās ievades sistēmas, medicīniskās maskas, medicīniskie cimdi u.c. medicīnas preces.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt