Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Madonā sākas iepriekšējā balsošana

Panorāma

Izdodas nomainīt visus četrus ministrus

Pirmo poti saņēmuši vairāk nekā pusmiljons Latvijas iedzīvotāju

Latvijā visvairāk pret Covid-19 vakcinēto ir vecuma grupā 65–85 gadi

Vismaz pirmo poti Covid-19 vakcīnai saņēmis jau vairāk nekā pusmiljons Latvijas iedzīvotāju, vairāk nekā 270 000 saņēmuši arī otro vakcīnas devu. Vislielākais vakcinēto personu īpatsvars – 40% – ir vecuma grupā no 65 līdz 85 gadiem. Bet līdz kolektīvajai imunitātei, kuru – eksperti lēš – var sasniegt, ja vakcinēti 60% līdz 80% iedzīvotāju, vēl tālu.

No tiem, kas pie potes var tikt, un šobrīd tas ir ikviens, kam ir 12 un vairāk gadu, vakcīnas pirmo poti saņēmis 31%.

Šonedēļ sākta 12-15 gadus vecu jauniešu vakcinācija, un šajā grupā pagaidām pie potes tikuši mazāk nekā 200 bērni – tas ir ap 0,2% no visiem.

Vairāk vakcinēto ir 16 līdz 18 gadus veco jauniešu grupā – 11%. Lai gan 12-15 gadus vecie bērni pagaidām vakcinēti maz, Vakcinācijas projekta birojā pirmās dienas interesi vērtēja kā labu un stāstīja, ka pieraksti uz priekšu lēnām piepildās.

Dati par pārējo iedzīvotāju vakcinēšanās apjomiem rāda, ka, augot vecumam, aug arī vakcinēto īpatsvars. Grupā līdz 25 gadiem vakcinēti 26%, vecuma grupā 25 līdz 34 gadiem – 29%, nākamajā vecuma grupā – 30%.

Vecuma grupā no 55 līdz 64 gadiem vakcinēti jau 34% iedzīvotāju.

Bet augstākā vakcinācijas aptvere – 40% ir starp tiem iedzīvotajiem, kam ir no 65 līdz 85 gadiem.

Savukārt senioriem, kam vairāk par 85 gadiem atkal vakcinēto apjoms krītas – tur mazāk par trešdaļu.

Pie vakcīnas ticis arī mazs iedzīvotāju īpatsvars, kam vairāk par 95 gadiem. Tur vakcinēti 16% vai aptuveni katrs sestais.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmo vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 501 732 iedzīvotāji, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati. 

Latvijā izmantošanai reģistrētas 4 Covid-19 vakcīnas – "Pfizer/BioNTech", “Moderna”, “Janssen” un “AstraZeneca” vakcīnas. 

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt