Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Speciālisti skaidro kā ātrāk atpazīt saslimšanas

Pieredzes apmaiņa bērnudārzos

Latvijā viesojas vairāki desmiti Ziemeļvalstu pirmsskolas pedagogu

Lai dalītos ar savu pieredzi un apgūtu ko jaunu, Latvijā viesojas vairāki desmiti pirmsskolas pedagogu no Ziemeļvalstīm. Norvēģi un islandieši ne vien piedalās konferencē, bet arī dodas uz bērnudārziem, lai jaunas rotaļas apgūtu klātienē un mācītu savas.

Viens norvēģu dārziņš pie Oslo šajās dienās ir ciet. Visi pedagogi devušies uz Latviju. Izspēlējuši rotaļu par Juglas tiltu, viņi mūsējiem māca savējo – par haizivi, kas ķer dažādu krāsu zivtiņas. Kas jādara? Jāturas krāsiņai kopā un jāmūk.

Dārziņa vadītāja atzīst, ka tas, kas viņus atšķir visvairāk, ir biežā būšana laukā. "Norvēģijā mēs ļoti daudz laika pavadām ārā, daudz vairāk nekā Latvijā. Un tas ir arī tas, ko vēlas bērnu vecāki. Un es zinu, ka latviešus visvairāk pārsteidz, ir tas, ka mazie bērni arī pusdienas laiku guļ laukā," teica bērnudārza vadītāja Lilla Margrete Ostberga Soreide.

Ropažu bērnudārzā “Annele” dažādas rotaļas ir cieņā. Bērni saka – jo aktīvāk, jo labāk. Gatavojoties konferencei, kā arī veicinot ideju apmaiņu bērnudārzu starpā, radīta vietne "Happykids.lv", kur ikviens  var smelties praktiskus ieteikumus darbam pirmsskolas izglītības iestādē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti