Latvijā viesojas «Eiropola» izpilddirektore sadarbības veicināšanai noziegumu apkarošanā

Latvijā trešdien, 23. novembrī, viesojas "Eiropola" izpilddirektore Katerina De Bolle, lai ar pašmāju tiesībsargājošajām iestādēm pārrunātu sadarbību ar "Eiropolu" smagas noziedzības novēršanā un apkarošanā. "Organizētai noziedzībai robežas neeksistē, tāpēc būtiska ir starptautiskā sadarbība," sacīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

""Eiropols ir organizācija, kurai ir milzīga kapacitāte. Latvijas Valsts policija, Kriminālpolicija ne reizi vien to ir izmantojusi. Kā atsevišķas lietas es noteikti varu pieminēt maksātnespējas administratora [Mārtiņa] Bunkus slepkavību, kur "Eiropols" deva būtisku ieguldījumu un ne tikai. Skaidrs, ka cīņai [ar noziedzību] vajadzīga ne tikai profesionālo zināšanu kapacitāte, bet arīdzan finanšu atbalsts, un arī tas tiek saņemts, iesaistoties "Eiropolam"," skaidroja Ruks.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Viņš norādīja, ka arī šobrīd norisinās starptautiskās operācijas, kurās atbalstu sniedz "Eiropols". Policijas priekšnieks izmeklēšanas interesēs plašāk par to nestāstīja, vien piemetināja, ka drīzumā sabiedrība par to uzzinās.

"Eiropola" izpilddirektore Katerina De Bolle
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

"Eiropola" izpilddirektore De Bolle sacīja, ka Latvijā ieradusies arī tāpēc, ka šobrīd šeit tiek attīstīti veiksmīgi projekti.

"Vēl Latvijā es esmu ieradusies, lai redzētu, kā mēs varam atbalstīt policiju.

Ar Latviju mums ir ļoti laba operacionālā un stratēģiskā sadarbība. Mēs redzam, ka ar Latviju dalāmies arvien vairāk lietās. "Eiropols" atbalsta policijas spēkus šeit, valstī, arvien vairāk. Kad mēs skatāmies uz šī gada rādītājiem, tad redzam atklāto lietu skaitā pieaugumu par aptuveni 30%, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem," norādīja "Eiropola" izpilddirektore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti