Dienas ziņas

Brazīlijā inficēto vairāk nekā miljons

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ārstē bērnu ar vidēji smagu Covid-19 gaitu

Latvijā viens jauns Covid-19 gadījums; slimību konstatē arī bērnam (precizēts)

Latvijā aizvadītajā diennaktī konstatēts viens jauns Covid-19 gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

ĪSUMĀ:

  • Latvijā konstatē vēl vienu Covid-19 gadījumu - pacients nesen atgriezies no ārvalstīm.
  • Bērnu slimnīcā apstiprina, ka tur ārstējas bērns ar Covid-19.
  • Bērna vecāki arī ir inficēti ar Covid-19. Arī viņi bija atgriezušies no ārzemēm.

Precizējums

Bērnu slimnīcas pacientam Covid-19 nav atklāts aizvadītajā diennaktī, bet jau pirms tam.

Aizvadītājā diennaktī veikti 1686 Covid-19 testi, viens no tiem bija pozitīvs. Vienīgais piektdien Latvijā atklātais Covid-19 inficēšanās gadījums reģistrēts Rīgā, un pacients nesen atgriezies no ārvalstīm - Eiropas Savienībā vai Eiropas Ekonomiskajā zonā neietilpstošas valsts -, kur, visticamāk, arī inficējies. Piektdien saslimušais pacients ir vecumā grupa no 50 līdz 59 gadiem. 

Vēl Covid-19 atklāts arī kādam bērnam vecumā līdz 10 gadiem. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Una Grenevica Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka slimnīcā, veicot analīzes vienam no ievestajiem mazajiem pacientiem, piektdien atklāts Covid-19. Bērns atrodas īpaši aprīkotā palātā.

Inficēti ar Covid-19 ir arī abi vecāki. Bērna stāvoklis ir vidēji smags, bet stabils. Bērna mammai saslimšana ir viegla. Abi tiek ārstēti Bērnu slimnīcā, jo mamma aprūpē bērnu, lai viņam nebūtu jāatrodas slimnīcā vienam.

Ģimene Covid-19 inficējās ārzemēs.

Nevienam mediķim karantīna nav noteikta, jo, jau ievedot bērnu, viņu sagaidīja ārsti, tērpti individuālajos aizsargtērpos.

Pēc Covid-19 apstiprinājuma mediķi turpina ievērot visus nepieciešamos aizsardzības pasākumus, ārstējot mazo Covid-19 pacientu.

Latvijā kopā veikti 136 567 izmeklējumi, saslimušas 1111 personas un 903 izveseļojušās, 30 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā stacionēti divi pacienti ar Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas 9 pacienti: 8 pacienti ar vidēji smagu, viens pacients ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 172 pacienti. 

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa Covid-19 ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Noteikts, ka līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku.

Made with Flourish

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti