Panorāma

Pieņem iesniegumus dubultpilsonībai

Panorāma

Jābūt uzmanīgiem uz ceļiem

Latvijā ir viens no augstākajiem alkohola petēriņiem Eiropā

Latvijā viens no augstākajiem alkohola patēriņiem Eiropā

Salīdzinājumā ar citām valstīm, Latvijā ir viens no lielākajiem alkohola patēriņa un smēķētāju skaita īpatsvariem. Latvijas Narkologu biedrība ar nožēlu atzīst – Latvijā pieaug  no alkoholisma atkarīgo cilvēku skaits, taču paši lietotāji neuzskata alkoholismu par nopietnu problēmu. Tikmēr Ārstu biedrība aicina aktīvāk apkarot nelegālā alkohola tirdzniecību.

No 50 aplūkotām Eiropas un Āzijas valstīm  Latvija ieņem septīto vietu alkohola patēriņa ziņā. Pārējās Baltijas valstis ir aiz mums – Lietuva 9.,  Igaunija – 10. vietā. Pētījumu veikusi Pasaules Veselības organizācija. Latvijas narkologi atzīst – ar katru gadu pieaug no alkohola atkarīgo cilvēku skaits. 172  tūkstošiem mūsu valsts iedzīvotāju ir diagnoze – alkohola atkarība. Pērn no akūtas saindēšanās ar alkoholu miruši 434 cilvēki. Narkoloģiskās palīdzības centra vadītāja Astrīda Stirna sarunā ar "Panorāmu" norādīja – cilvēki joprojām pavirši pieiet alkoholisma problēmai.

„Neskatoties uz nelabvēlīgām tendencēm, kas ir valstī, cilvēki tomēr negriežas pēc palīdzības. Ļoti daudzi nav vispār gatavi pārtraukt alkohola lietošanu pilnībā, nav gatavi uz pilnīgu atturīb,." norāda Stirna.

Gandrīz trešā daļa Latvijā patērētā alkohola ir nelegāls, uzsver mediķi. Ārstu biedrība vērsusies pie Saeimas deputātiem ar lūgumu izstrādāt un pieņemt  grozījumus likumos, kas ļautu aktīvāk un efektīvāk izskaust nelegālā alkohola ievešanu un pārdošanu.

"Vairāk kā puse Latvijas iedzīvotāju pēc mūsu aptaujas atzīst, ka viņi ir lietojuši nelegālo alkoholu, kaut vai kandžu. Bet pārsvarā tas ir krievu vai baltkrievu šņabis," saka Pēteris  Apinis.

Ārstu biedrības prezidents pārmet Iekšlietu ministrijai bezdarbību cīņā pret nelegāla alkohola izplatīšanu. Taču ministrijas pārstāvji uzsver – darām daudz. Iekšlietu ministra padomniece Daiga Holma telefonsarunā ar "Panorāmu" norādīja, ka iekšlietu ministrs savulaik ir iniciējis grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, lai noteiktu administratīvu atbildību arī personām, kuru īpašumā notiek nelegāla alkohola tirdzniecība, ir arī radīta iespēja internetā ziņot par nelegālā alkohola, cigarešu, degvielas un narkotiku tirdzniecības vietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti