Dienas ziņas

Ziedoto drēbju noliktavas ir tukšas!

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Apsildes iekārtas ir ceļā uz Ukrainu

Latvija viena no pirmajām izsūtījusi ģeneratorus un siltuma pūtējus Ukrainai

Latvija ir viena no pirmajām, kas izsūtījusi ģeneratorus un siltuma pūtējus Ukrainai.

Tehnika – 115 ģeneratori un 100 siltuma pūtēji – iepirkta par Rīgas pašvaldības ziedoto naudu. Pašvaldība lūdza labdarības organizācijas "Ziedot.lv" palīdzību, lai kravu varētu nosūtīt pēc iespējas ātrāk. Pirmā krava nonāks Kijivā jau pēc pāris dienām. Iekārtas izmantos, lai izveidotu mobilos punktus, kuros iedzīvotāji varēs sasildīties un uzlādēt savus telefonus. Uz ģeneratoriem būs sveiciens – "Gaisma un siltums no Rīgas līdz Kijivai".

Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko norādīja, ka šī krava Ukrainā tiek gaidīta. 

Ģeneratori un siltuma pūtēji Ukrainai
Ģeneratori un siltuma pūtēji Ukrainai

"Es zinu, ka Kijivai ir ļoti svarīgi saņemt šo sūtījumu, jo, kā zināt, Krievija visu laiku tēmē pa infrastruktūru. Viņi mēģina radīt bailes Kijivas un citu Ukrainas teritoriju iedzīvotāju vidū. Šie ģeneratori un siltuma pūtēji ir ļoti svarīgi tieši tagad,  ziemas sezonā.

Visā Kijivā pašvaldība veidos vietas, kur cilvēkiem sildīties. Tāpēc šo sūtījumu saņemt tagad ir ļoti svarīgi," sacīja vēstnieks.

Ģeneratori un siltuma pūtēji ir dažādi. Kāds ar lielāku jaudu, kāds ar mazāku. Labdarības organizācijā "Ziedot.lv" skaidroja, ka nepieciešamo tehniku izvēlējās tās saņēmējs.

"Sazinājāmies ar Kijivu. Parādījām, kas ir pieejams pašlaik tirgū. Un Kijivas pašvaldība izvēlējās tieši šos ģeneratorus un pūtējus," pastāstīja organizācijas vadītāja Rūta Dimanta.

Par sūtījumu atbild labdarības organizācija. Nogādāšanas izmaksas tiek segtas no ziedojumiem. 

"Izvēlamies Ukrainas uzņēmumus, kas droši to aizved. Jo skaidrs, ka Eiropas Savienības uzņēmumiem ne vienmēr darbojas apdrošināšana Ukrainas teritorijā kara darbības dēļ. Tāpēc mums ir arī Ukrainas šoferis. Sajūtam prieku un pateicību šim sūtījumam, šeit un tagad jau no šoferu puses," stāstīja Dimanta.

Visu reizē aizvest neizdosies. Pirmā krava nonāks Kijivā pēc trīs dienām. Otrā kravas mašīna ceļā dosies nākamo divu nedēļu laikā. Mērķis ir nogādāt visu sūtījumu līdz Ziemassvētkiem. Lai tas izdotos, bijusi nepieciešama labdarības organizācijas palīdzība, pastāstīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Pašvaldība 200 tūkstošus eiro nodeva organizācijai, kas pirka tehniku un to nogādās Ukrainā.

"Mūsu gadījumā, mums tas būtu oficiāls iepirkums, pieteikšanās, apstrīdēšana un tā tālāk. Šeit bija svarīgs laiks, tāpēc mēs sapratām, ka šajā gadījumā labāk ir uzticēties "Ziedot.lv". Šī konkrēti ir pašvaldības nauda, kuru ņemam no rezerves fonda, kur ir paredzēti līdzekļi arī šādiem gadījumiem. Un arī likums mums to atļauj, pa tiešo palīdzēt citām pilsētām," stāstīja Staķis.

Novembra beigās tika sākta akcija "Ģeneratori siltumam", kurā piedalās Eiropas pilsētas, ziedojot tehniku siltuma un elektrības ražošanai. Ukrainas vēstnieks norādīja, ka Latvija ir viena no pirmajām, kas tehniku jau izsūta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti