Panorāma

Latvijā ieradušās raķešu sistēmas HIMARS

Panorāma

Panorāma

Valdība lems par ārkārtējās situācijas izsludināšanu

Latvija varētu izsludināt ārkārtējo situāciju saistībā ar Krievijā uzsākto mobilizāciju

Latvija varētu izsludināt ārkārtējo situāciju saistībā ar Krievijā uzsākto mobilizāciju. To pēc tikšanās ar valdību veidojošajām partijām preses konferencē žurnālistiem pavēstīja iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (“Attīstībai/Par!”).

Eklons norādīja, ka otrdienas valdības sēdē tiks apspriesta nepieciešamība izsludināt šādu ārkārtējo situāciju, šādai iecerei starp valdību veidojošajām partijām ir atbalsts.

Tāpat ministrs uzsvēra – situācija uz Latvijas–Krievijas robežas ir stabila, salīdzinot ar kaimiņvalstīm. Taču situācija varētu arī mainīties.

Iekšlietu ministrs skaidroja, ka, visticamāk, saistībā ar Krievijā uzsākto mobilizāciju ārkārtējās situācijas izsludināšanā tiks izvēlēta prakse, kāda tā bijusi, nosakot ārkārtējo situāciju pierobežā ar Baltkrieviju.

Proti, ārkārtējā situācija tiktu izsludināta atsevišķās Latvijas teritorijās Krievijas pierobežā, nevis visā valstī. 

Galvenie iemesli, kāpēc ārkārtējā situācija būtu nepieciešama, ir papildu resursu piesaistīšanas iespēja robežas aizsardzībai, galvenokārt no bruņoto spēku resursiem, norādīja iekšlietu ministrs. Tāpat ārkārtējās situācijas noteikšanai būtu nepieciešama arī resursu piesaistei potenciālo ieceļojošo Krievijas pilsoņu pārbaudēm.

“Arī mums ir nepieciešams noteikt kārtību, kā mēs visus šos cilvēkus varētu reģistrēt un pārvaldīt un papildus arī piesaistīt resursus, lai pilnīgi katram cilvēkam, kas potenciāli pieteiktos patvērumam, lai veiktu viņa individuālās pārbaudes un varētu pieņemt gala lēmumu par viņa turpmāko likteni,” pauda Eklons. 

Līdz ar to otrdienas valdības sēdē Iekšlietu ministrija prezentēs savu priekšlikumu par nepieciešamību izsludināt ārkārtējo situāciju saistībā ar Krievijā sākto mobilizāciju, tāpat tikšot vērtēts, vai ārkārtējo situāciju izsludināt tikai pierobežas teritorijās.

Tikmēr saistībā ar nelegālo migrāciju uz Latvijas–Baltkrievijas robežas Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadā un Daugavpils valstspilsētā ārkārtējā situācija ir spēkā no 2021. gada 11. augusta.

KONTEKSTS:

21. septembrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka Krievijā tiek izsludināta daļēja mobilizācija. Kremlis plāno iesaukt dienestā līdz pat 300 000 rezervistu. Tas vajadzīgs Krievijas sāktajā karā pret Ukrainu. Pret mobilizāciju Krievijā izcēlās lieli protesti. Kopš septembra sākuma Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti