Latvija varēs bēgļus iztaujāt pirms uzņemšanas; atlase balstīsies uz starptautiskajiem kritērijiem

Pirms bēgļu uzņemšanas Latvijas iekšlietu sistēmas pārstāvji varēs piedalīties intervijā ar viņiem, un atlase bēgļu uzņemšanai notiks pēc starptautiskajiem kritērijiem, intervijā Latvijas Radio apliecināja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

Bēgļu atlase notiks, balstoties uz starptautiskajiem kritērijiem. Piladgovičs norādīja, ka tie ir bēgļi, kas bēg no pilsoņu kara vai saistībā ar etniskajiem vai reliģiskajiem konfliktiem, bet ne darba migranti. Viņš gan neprecizēja, vai varētu būt tādi kritēriji kā ģimenes ar bērniem vai kādas konkrētas ticības cilvēki.

Intervijās ar bēgļiem piedalīsies arī Latvijas speciālisti no Iekšlietu ministrijas un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes. Tiks noskaidrotas viņu intereses un arī vēlmes.

„Šis process būs savstarpēji brīvprātīgs. Nekas nenotiks pret Latvijas iestāžu spriedumiem vai šo cilvēku gribu. Mūsu ekspertiem būs teikšana un iespējas,” skaidroja Piladgovičs.

Vēstīts, ka valdība jūlijā vienojās par 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā divu gadu laikā. Pret to gan iebilst Nacionālā apvienība (NA), ka iecerējusi ST apstrīdēt šo lēmumu.

Šie plāni kārtējo reizi ir radījuši nesaskaņas koalīcijā - šoreiz valdību veidojošās partijas atklāti pārmet cita citai vēlmi bēgļu jautājumu izmantot, lai gāztu premjerministres Laimdotas Straujumas ("Vienotība") valdību. Atturēties politiķus no akcijām pret bēgļu uzņemšanu aicināja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti