Dienas ziņas

Cūku mēris divās saimniecībās

Dienas ziņas

Nākamā gada budžeta izdevumi pieaugs

Latvijai jauns rekords izpletņlēkšanā

Latvijā uzstādīts jauns rekords izpletņlēkšanā

Otrdien, 24. augustā, debesīs virs Liepājas lidostas uzstādīts jauns Latvijas rekords izpletņlēkšanā – 5,2 kilometru augstumā 29 lēcējiem no saviem ķermeņiem izveidojot zvaigznes figūru. Plāns gan sākotnēji bija uzstādīt Baltijas rekordu, vienlaikus šo figūru gaisā izveidojot 30–33 izpletņlēcējiem, tomēr vismaz pirmajā lēcienā tas neizdevās. Dalībnieki gan vēl ir apņēmības pilni ceļu uz šādu rekordu turpināt.

Līdzšinējais Latvijas rekords izpletņlēkšanā sasniegts, vienlaikus piedaloties 27 lēcējiem. Šodien mērķis bija to labot, vienlaikus sasniedzot gan jaunu Latvijas, gan Baltijas rekordu. Lēcēji, pēc organizatoru teiktā – labākie no labākajiem, tam cītīgos treniņos gatavojušies aptuveni gadu, jo, lai augstu debesīs sadotos rokās un izveidotu kādu figūru, nepieciešama līdz sekundes simtdaļai izstrādāta precizitāte.

"Šie 30 cilvēki reizi pēc reizes atgādina sev, savai muskulatūrai, redzei vietas, kur pieķerties.

Tas ir komandas darbs. 30 cilvēkiem vienlaikus vienas minūtes laikā jāpienāk no divām lidmašīnām, jāpieķeras pie citu ķermeņiem un vienlaikus jāsalipinās kopā,"

skaidroja rekorda dalībnieks, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsnieks Ģirts Savins.

Plānoto zvaigznes formu pirmajā lēcienā izdevās izveidot 29 izpletņlēcējiem, tādējādi pārspējot līdzšinējo Latvijas rekordu. Līdz jaunam Baltijas rekordam nedaudz pietrūka.

"Bija labi viss, bet kāds aiz manis pakrita garām. Tāpēc nesanāca 30, bet 29. Cilvēks nesabremzēja laikus. Tā notiek," atzina rekorda dalībnieks, NBS gaisa spēku vecākais pasniedzējs Andrejs Maslobojevs.

Latvijas Izpletņlēkšanas federācijas valdes priekšsēdētājs Edgars Veigurs norādīja: "Esam savākuši 29, tas ir vairāk nekā Latvijā pirms tam, vairāk nekā Lietuvai pērn. Redzēs, kādi būs laika apstākļi, bet 29 jau ir, tātad mums ir jau Latvijas rekords, kas ir baigi, baigi labi!"

Drīz pēc lēciena debesis virs Liepājas aizklāja bieza mākoņu sega un pastiprinājās vējš, tomēr lēcēji bija apņēmības pilni turpināt mēģinājumus uzstādīt arī Baltijas rekordu. Ja ne šodien, tad turpmākajās dienās līdz 29. augustam, kamēr Liepājā norisinās Latvijas izpletņlēkšanas čempionāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti