Latvijā uz 9 mēnešiem ieradušies 150 ASV karavīri un 13 helikopteri «Black Hawk»

Latvijā ieradusies nākamā ASV operācijas “Atlantic Resolve” rotācija ar aptuveni 150 ASV karavīriem un 13 helikopteriem UH-60 un HH-60 “Black Hawk”, lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV klātbūtni reģionā.

Aizsardzības ministrijā informēja, ka Latvijā ieradušies aptuveni 150 karavīru no ASV 1. kaujas aviācijas brigādes 3. bataljona. Viņi ar 13 helikopteru UH-60 un HH-60 “Black Hawk” atbalstu pildīs dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē.

1. kaujas aviācijas brigādes 3. bataljona karavīri trenēsies kopā ar Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīriem, kā arī piedalīsies militārajās mācībās.

Plānots, ka šī rotācija Latvijā uzturēsies deviņus mēnešus.

 

KONTEKSTS:
 
Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014. gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju „Atlantic Resolve”. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.
 
Pēdējos mēnešos Latvijā neatradās ASV karavīri un “Black Hawk”, bet iepriekš tie Latvijā ir bijuši, tostarp iedalījās Latvijas simtgades militārajā parādē.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti