Latvijā un Lietuvā atzīmē Baltu vienības dienu

Sestdien Latvijā un Lietuvā atzīmē Baltu vienības dienu, pieminot vēsturiskos notikumus pirms 782 gadiem, kad lietuvieši un zemgaļi Saules kaujā sakāva Zobenbrāļu ordeni.

Latvijā nozīmīgākie pasākumi šai saistībā notiks Jelgavā. To vidū būs zinātniskā konference, dažādi vizuālās mākslas projekti, koncerts, amatnieku tirgus, un visos šajos pasākumos piedalīsies gan latvieši, gan lietuvieši.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics stāsta, ka svēktu atklāšana būs pulksten 10,  līdz plkst. 14 Hercoga Jēkaba laukumā notiks amatnieku tirgus, kultūras programma, sporta aktivitātes, radošās darbnīcas. 

Mintauts BuškevicsBaiba Kušķe
  ''Zinātniskā konference tā arī saucas - ''Kopīgais un atšķirīgais Latvijas un Lietuvas kultūrvēsturē”, tā notiks  Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. Interesants pasākums būs Jelgavas pilsētas bibliotēkā - valodas pamatu meistarklase. Noslēguma koncerts būs koncerts “No vienas jūras, no viena koka....” Jelgavas Kultūras namā, un vēl vēlāk pašā vakarā - lielformāta keramikas uguns kvēlskulptūru spīdēšana Pasta salā. Ļoti piesātināta diena, kurā varēsim izjust mūsu baltu tautu vienotību, mūsu līdzības un atšķirības,'' klāsta Buškevics.

  Baltu vienības dienai veltīts pasākums plkst. 19.00 notiks arī Rīgā, AB dambī. Tā laikā tiks iededzinātas trīs īpaši veidotas ugunszīmes, kā arī notiks Rīgas folkloras kopu „Banga”, „Grodi”, „Vilkači” un dūdu un bungu mūzikas grupas „Auļi” koncerts. Latvijas ugunszīmi veidos māksliniece Maija Puncule, Lietuvas – mākslinieki Vitauts un Ķestutis Musteiķi, bet prūšiem veltītās ugunszīmes autors ir spāņu mākslinieks Jordi NN.

  Kopš 2000.gada Latvijas un Lietuvas parlamenti Baltu vienības dienu pasludināja par oficiālu svētku dienu, kad tiek īpaši uzsvērta abu tautu tuvā radniecība.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti