Latvijā un Eiropā atzīmē Eiropas dienu

Pirmdien, 9.maijā, gan Latvijā, gan citviet Eiropā notiek dažādi Eiropas dienai veltīti pasākumi. Tie, kam Latvijā nav īpaši daudz laika pasākumu apmeklēšanai, atzīmējot Eiropas dienu, var pārbaudīt savu erudīciju, apmeklējot Eiropas Savienības (ES) mājas interneta vietni www.esmaja.lv, tur piedaloties virtuālā eksāmenā.

Taču ir gaidāmi arī citi pasākumi. "Viens, kas jāatzīmē, ir izstādes atklāšana pie Ministru kabineta, kur fotogrāfijās varēs redzēt to, ar ko mēs kā Latvijas iedzīvotāji lepojamies: dažādas lietas, dabas skati - viss, kas mūsu sirdij ir tuvs. (..) Savukārt pēcpusdienā no plkst. 13.30 līdz 16.30 Rīgas viesi ir aicināti ekskursijā pa Eiropu: apmeklēt Eiropas māju, vairākas ārvalstu vēstniecības, Ārlietu ministriju, kur būs piedāvāta plaša kultūras programma," stāsta Eiropas Komisijas Latvijā Preses nodaļas pārstāve Jeļena Ābola.

Durvis vaļā vērs Dānijas, Nīderlandes, Itālijas, Vācijas, Polijas un vairāku citu valstu vēstniecības.

Eiropas dienas svinības daudzās dalībvalstīs gan sākās jau svētdien, 8.maijā. Arī Eiropas Parlamenta durvis Strasbūrā kā ierasts bija vērtas visiem interesentiem. Tiesa, šogad lēmumu par atvērto durvju dienu pieņēma ilgi, jo Eiropas institūciju dzīvi un drošības līmeni ir mainījuši terorakti Francijā un Beļģijā.

Ja Eiropā katra valsts paliektu pats par sevi, ar to būs ļoti viegli tikt galā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka. Savukārt taujāta par Eiropas Savienības fondu līdzekļu izlietojumu Latvijā, viņa pauda pārliecību, ka Latvija nepaliks bez tiem un tagad ir valsts atbildība tos izlietot savlaicīgi.

Eiropas diena atgādina par notikumiem 1950. gada 9.maijā, kad Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans, apzinoties Trešā pasaules kara draudus, aicināja apvienot valstu ogļu un tērauda ražošanu, lai izvairītos no turpmākiem konfliktiem un uzlabotu kara gados sagrauto dzīves līmeni.

Ar šo soli arī sākās tālākais process, kas izveidojis ES tādu, kāda tā ir pazīstama šodien. Arī Latvijā kopš pievienošanās ES 2004. gadā 9. maijs ir nozīmīga diena. Šajā laikā dažādos pasākumos ir ne vien iespējams vairāk uzzināt par ES, bet arī pievērsties tās dažādajām aktualitātēm, kas liecina, ka arī pēc tik daudziem miera gadiem organizācijai arvien nākas risināt dažādas problēmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti