Latvijā trūkst zinošu putnkopju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 8 mēnešiem.

Vai tiešām īsta lauku ola kļuvusi par ekskluzīvu produktu? Staiceles pagasta zemnieku saimniecībā "Krākavas-2", kas ir specializējusies mājputnu audzēšanā un šajā jomā ir viena no lielākajām Vidzemē, vērtē, ka šobrīd pieprasījums pēc lauku olām ir lielāks nekā piedāvājums.

Vai tiešām īsta lauku ola jau kļuvusi par visai ekskluzīvu produktu? Staiceles pagasta zemnieku saimniecībā "Krākavas-2", kas ir specializējusies mājputnu audzēšanā un šajā jomā ir viena no lielākajām Vidzemē, vērtē, ka šobrīd pieprasījums lauku olām ir lielāks nekā piedāvājums. Saimniecībā audzē arī zosis un uzskata, ka Latvijā trūkst zinošu speciālistu šajā nozarē, kam jautāt padomu.

Saimniece Lija Lapsiņa atzīst, ka pilsētās lauku olas ir ļoti pieprasītas un vienā ziņā iemesls ir arī tas, ka Eiropas Savienību prasības lika darbību beigt nelielajām putnu fermām. Saimnieki neslēpj, ka nu jau esam tik tālu, ka nākas lietot pat no citām Eiropas valstīm ievestas olas. Lauku olu ražošana šobrīd tiešām būtu izdevīga niša lauku saimniekiem. Protams, viena no problēmām putnu audzēšanā ir tā, ka sadārdzinājusies barība, palielinājušās labības cenas, un vēl, kas it sevišķi ir izjūtams zosu audzēšanā, trūkst speciālistu, kam prasīt padomu. Saimniecībā ir prāvs zosu ganāmpulks un arī šajā ziņā saimnieks Juris Lapsiņš vērtē, ka pieprasījums ir. Bet galvenais tirgus laiks zosīm ir uz Ziemassvētkiem. Pamatā Staiceles pusē augušās zosis aizceļos uz Rīgu, jo tur ir lielāka pirktspēja, taču pieprasījums pēc lauku olām ir ne vien galvaspilsētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti