Latvijā top trīs jauni vides izglītības un informācijas centri

Ar Eiropas Savienības fondu atbalstu pašlaik Latvijā būvē trīs jaunus daudzfunkcionālus nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centrus – Latvijas Nacionālajā dabas muzejā, Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī un Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Šādus centru būvē ar mērķi veicināt videi draudzīgu attieksmi un ilgtspējīga dzīvesveida attīstību. Kopējais projekta finansējums ir 8 264 766 eiro, tostarp Kohēzijas fonda finansējums ir 6 937 810 eiro. Projekta īstenošana turpinās līdz 2022. gada 29. novembrim. Līdz ar to faktiskās projekta īstenošanas izmaksas būs zināmas tā noslēgumā.

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs

Centrs taps, pārbūvējot 1912. gadā uzcelto un arhitekta Hermaņa Zeiberliha projektēto Pērtiķu mītni. Tas iekļaus četras tematiskās telpas bioloģiskajai daudzveidībai, mobilus izstāžu stendus, kā arī āra telpas izglītojošām nodarbībām. Kopējā platība būs teju 900 m2, kas ļaus vienlaikus uzņemt trīs grupas līdz 30 personām.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza kopējais projekta finansējums ir 2 106 207 eiro, no tiem 1,7 miljoni eiro ir Kohēzijas fonda finansējums.

Plānotais vides informācijas un izglītības centrs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā

Nacionālais botāniskais dārzs un tā vides izglītības centrs „Botania”

„Botania” uzņems viesus, izvedot cauri sešām tematiskām ekspozīcijām divos stāvos. Ekspozīcijās iekļautas vairāk nekā simt tēmas par augu dzīvi no saknes līdz auglim. Papildus būs nodrošinātas īpaši ierīkotas mācību klases. Centra kopējā platība būs vairāk nekā 940 m2.

Nacionālā botāniskā dārza kopējais projekta finansējums ir 2 473 254 EUR, no tiem 2,1 miljons eiro ir Kohēzijas fonda finansējums.

Plānotais vides informācijas un izglītības centrs Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī

Latvijas Nacionālais dabas muzejs

Projektā Latvijas Nacionālajā dabas muzejā tapušas divas jaunas un atjaunotas piecas muzeja ekspozīcijas. Tās papildinātas ar informatīviem stendiem un modeļiem, kas atspoguļo dabas norišu un vides aizsardzības procesus. Atjaunots muzeja vestibils, un iegādāti nozīmīgi krājuma kolekciju papildinoši priekšmeti, kā arī izveidota jauna izstāžu zāle.

Latvijas Nacionāla Dabas muzeja kopējais projekta finansējums ir 1 522 666 eiro, no tiem 1,3 miljoni eiro ir Kohēzijas fonda finansējums.

Plānotais vides informācijas un izglītības centrs Latvijas Nacionālajā dabas muzejā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt