Latvijas Infektoloģijas centrs informē, ka Latvijā šogad ar masalām inficējušies trīs cilvēki, kas ir tikpat daudz, cik aizvadītajos trīs gados kopumā. Pirmais šogad Latvijā reģistrētais masalu gadījums uzskatāms par ievesto masalu gadījumu - saslimis kāds ceļotājs. Trešais saslimušais inficējies tepat, Latvijā, kas norādot uz masalu vīrusa iespējamo cirkulāciju Latvijā.
Epidemioloģe, Infekcijas slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumu nodaļas vadītāja Anita Brila vērš uzmanību, ka Latvijā masalu nelieli uzliesmojumi varētu būt to personu vidū, kuras nav vakcinētas pret masalām, vai ir daļēji vakcinētas. Vienīgais efektīvais veids, lai izvairītos no saslimšanas ir vakcinācija. Brila norāda, ka masalu klīniskās pazīmes sākotnēji var maldīgi liecināt, ka cilvēks saslimis ar kādu no akūtām augšējo elpceļu infekcijām, tai skaitā ar gripu - saslimušajam ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, pat līdz 39 - 40°C, drudzis, sauss klepus, deguna un rīkles gļotādas iekaisums. Šogad masalu vīrusa izplatība Eiropā turpinās - masalu vīruss joprojām cirkulē Francijā, Spānijā, Rumānijā, Itālijā, Vācijā. Jauni masalu uzliesmojuma gadījumi reģistrēti Ukrainā - tur šī infekcija skārusi gandrīz pusotra tūkstoša cilvēku.
Katram, kurš dodas uz masalu infekcijas skartajiem reģioniem svarīgi zināt, ka inficēšanās riskam ar masalām ir pakļauti nevakcinēti bērni un pieaugušie. Pirms ceļojuma uz valstīm, kur ir izplatītas masalas, ietiecams pārbaudīt datus par savu un bērna vakcināciju.