Latvija slimnīcai Ukrainā ziedos operatīvo medicīnisko transportlīdzekli

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) Borispoles slimnīcai Ukrainā ziedos vienu operatīvo medicīnisko transportlīdzekli. To otrdien lēma valdība.

NMPD šī gada 7. aprīlī jau bija nodevis Borispoles slimnīcai Ukrainā atbalstam divus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, bet šobrīd abi nodotie transportlīdzekļi vairs nav izmantojami slimnīcas pacientu transportēšanai, jo tie nav darba kārtībā un to remontam nepieciešamie izdevumi saskaņā ar iesniegtajām tāmēm sasniedz 14 000 ASV dolāru.

NMPD 27. aprīlī saņēma Borispoles slimnīcas lūgumu ziedot operatīvo medicīnisko transportlīdzekli, kas iekļauts Ukrainas Ārkārtējo situāciju dienestu sagatavoto vajadzību sarakstā.

Plānots, ka NMPD no saviem resursiem ziedos vienu no pastāvīgo brigāžu nodrošinājumam izmantotajiem operatīvajiem medicīniskajiem transportlīdzekļiem – 2017. gada izlaides "Opel Movano".

Transportēšanas kopējie izdevumi prognozējami līdz 820 eiro, ieskaitot piemērojamos nodokļus līdz 550 eiro par degvielu diviem transportlīdzekļiem, kas nogādās nepieciešamo transportlīdzekli Ukrainai. Tāpat līdz 120 eiro paredzēti dienas naudai, līdz 80 eiro – viesnīcai, līdz 20 eiro apdrošināšanai un līdz 50 eiro paredzēti neparedzētām izmaksām.

NMPD izmaksas segs no ārvalstu komandējumiem plānotā finansējuma. Ietaupījums izveidojies, jo saistībā ar Covid-19 izplatību ir samazinājies klātienes komandējumu apjoms.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt