Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

«Covid-19» ietekmē sporta pasauli. Intervija ar Edgaru Pukinsku

«Covid-19» un starptautiskie pārvadājumi. Saruna ar Kristiānu Godiņu

Latvijā slēgta robeža starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem

Pusnaktī no 16. uz 17. martu Latvijā pārtraukti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās caur sauszemes robežšķērsošanas vietām uz Eiropas Savienības ārējās robežas, tas ir, uz Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens par situāciju uz robežāmJānis Ramāns

 

 

Ceļošanas ierobežojumi

Saskaņā ar valdības lēmumu par ārkārtējo situāciju "Covid-19" ierobežošanai no 17. marta slēgta starptautiskā pasažieru kustība:

  • atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu,
  • izņēmums - pasažieru pārvadājumi ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu,
  • satiksmes ministram atļaut izdarīt izņēmumus, un lēmumu pieņem pēc attiecīga pieprasījuma saņemšanas;

Robežu ar Eiropas Savienības valstīm drīkst šķērsot ar savu privāto transportu: iebraukt drīkst Latvijas valstspiederīgie un ārzemnieki, bet ārzemniekiem atļauts izceļot caur robežšķērsošanas vietām.

Uz austrumu robežas slēgta arī Latvijas valsts piederīgo izbraukšana ar privāto transportu. Izņēmums - kravu pārvadājumi. Papildu izņēmumus atļauts izdarīt iekšlietu un ārlietu ministram.

Ieteikumi iedzīvotājiem "Covid-19" izplatības mazināšanai:

  • ja jūtieties slims, palieciet mājas;
  • ja saslimis bērns, nevediet viņu uz bērnudārzu;
  • ja jūtieties slims, neapciemojiet vecākus cilvēkus un cilvēkus ar hroniskām saslimšanām,  jo viņiem ir lielāks risks slimot smagāk;     
  • ievērojiet roku higiēnu, mazgājot ar ziepēm un ūdeni vai dezinficējiet ar dezinfekcijas līdzekli uz alkohola bāzes;
  • klepojot un šķaudot aizlieciet muti un degunu ar saliektu elkoni vai salveti – nekavējoties izmetiet salveti un nomazgājiet rokas;
  • izvairieties no cieša kontakta un ievērojiet distanci vismaz 2 metri no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem;
  • izvairies aiztikt ar rokām acis, degunu un muti.

 

Jārēķinās, ka ierobežojumus noteikušas arī kaimiņvalstis – Lietuva un Igaunija. Lietuvas robežu šķērsot iespējams šobrīd tikai trīs vietās – Grenctālē, Medumos un Rucavā. Savukārt uz Igaunijas robežas – Ainažos, Unguriņos, Valkā un Veclaicenē. Ierobežojumus noteica arī virkne citu valstu.

Pirmdienas, 16. marta, rītā Rīgas ostā ienāca pēdējais prāmis no Zviedrijas. Būs vēl viens Ventspils ostā.

Tāpat 16. martā biļetes uz visiem 16 “airBaltic” papildu reisiem bija izpārdotas. Vienlaikus ir atļauts un 17. martā plānots repatriācijas čarterreiss no Tenerifes uz Rīgu.

Darbs Rīgas lidostā turpinās ierobežotā apjomā, apkalpojot repatriācijas reisus, kravu pārvadājumus un citus atļautos lidojumus. Ar satiksmes ministra izdoto izņēmuma atļauju otrdien no Rīgas izlidoja reisi uz Oslo un Maskavu, bet ielidoja no Maskavas, Oslo, Jekaterinburgas un Viļņas. Reisi uz Maskavu notiks arī trešdien un ceturtdien, bet piektdien un sestdien plānoti lidojumi uz Stambulu un atpakaļ.

Karantīnas laikā turpinās lidmašīnu remontdarbi, norit treniņlidojumi un tehniskie reisi bez pasažieriem. Joprojām notiek arī iekšzemes lidojumi maršrutā  Rīga–Liepāja, ko nodrošina nacionālā lidsabiedrība “airBaltic”. Taču vairums gaisa kuģu uz karantīnas laiku devušies atpūtā lidostas stāvvietās, kur pašlaik ir izvietotas 45 lidmašīnas.   

Pirmdienas vakarā Polija atļāva iebraukt no Vācijas autobusiem un mikroautobusiem ar vairāk nekā septiņām sēdvietām, lai tie šķērsotu robežu un dotos uz Baltijas valstīm, savukārt vieglajām automašīnām būs jādodas uz Sasņicas pilsētu, no kurienes tiks organizēts prāmis.

Līdz pirmdienas vakaram vēlmi atgriezties Latvijā pauduši gandrīz 1500 cilvēku, pašlaik varasiestādes apkopo informāciju par ceļotājiem, kuri nepaspēs atgriezties mājās līdz starptautiskās pasažieru satiksmes slēgšanai, un tad lems par speciālajiem repatriācijas reisiem, par kuriem maksās valsts.

Aizliegti publiskie pasākumi

Aizliegti visi organizēti publiskie pasākumi, bet neorganizētas pulcēšanās tiks atļautas maksimāli līdz 50 cilvēkiem. Visiem pasākumiem jānoslēdzas līdz plkst.23 vakarā.

Izmaiņas skars arī valsts centralizēto eksāmenu norisi – tie pārcelti uz maiju. Paredzēts, ka svešvalodu eksāmenu norise tiks nodrošināta laikposmā no 2020. gada 12. maija līdz 15. maijam.

Valdībā apstiprinātais rīkojums paredz gan administratīvu, gan kriminālatbildību par ārkārtējās situācijas laikā noteikto pasākumu neievērošanu

KONTEKSTS:

Ministru kabinets ārkārtas sēdē ceturtdien, 12. martā, nolēma līdz 14. aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju. Lai ierobežotu koronavīrusa "Covid-19" izplatību, Latvijā no 13. marta slēgtas mācību iestādes, kā arī aizliegti lielie masu pasākumi. Sestdien, 14. martā, valdība vienojās par papildu ierobežojumiem, tostarp pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām.

Vienlaikus valdība atļāva satiksmes ministram izdarīt izņēmumus attiecībā uz starptautisko pasažieru pārvadājumu izpildi. Satiksmes ministrs lēmumu var pieņemt pēc attiecīga pieprasījuma saņemšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt