Latvija simtgadē saņem Rīgas attēlu no 800 kilometru augstuma

Eiropas Kosmosa aģentūra pirmdien Latvijai pasniedza dāvanu simtgadē - attēlu, kurā redzama Rīga no 800 kilometru augstuma. Attēls uzņemts ar vienu no satelītiem, kas riņķo ap zemi Eiropas Savienības „Copernikus” zemes novērošanas programmā.

IZM valsts sekretāre Līga Lejiņa (no kreisas), Eiropas Kosmosa aģentūras Briseles biroja vadītāja vietnieks Džulio Barbolani un Latvijas vēstniece ES Sanita Pavļuta-Deslandes.

„Latvijai saņemt šo dāvinājumu nozīmē, ka esam ar visiem kopā šajā programmā. Mēs pilnā mērā esam kosmosa politikas dalībvalsts, un tas apliecina to, ka dati un darbs, kas tiek veikts kosmosa politikas jomā, ir pieejams ikvienam Eiropas Savienības iedzīvotājam.

Tālāk jau mūsu pašu darbs ir izmantot šīs iespējas datu apstrādē un tālākā pielietošanā.

Protams, šis ir arī ļoti simbolisks žests, jo šāda dāvana Latvijas simtgadē kā tāda maza netverama lieta simbolizē, kā mūsu valsts ir radusies un attīstījusies,” par dāvanu stāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa, kura saņēma balvu.

Eiropas Kosmosa aģentūras vecākais padomnieks Džeroms Bekinjons sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka šādus attēlus ir iespējams uzņemt arī par citām pasaules pilsētām, taču to dara ļoti īpašos brīžos, tādēļ Rīgas attēls ir unikāls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti