Latvijā saziedots pusmiljons eiro kaujas drona «Bayraktar» iegādei Ukrainas armijai

Lai stiprinātu Ukrainas armijas spējas stāties pretī Krievijas okupācijas spēkiem, Latvijā turpinās ziedojumu kampaņa ar mērķi savākt piecus miljonus eiro kaujas dronam "Bayraktar", ko uzdāvināt Ukrainai.

Kopš otrdienas, 16. augusta, rīta, kad sākta ziedojumu vākšanas kampaņa, saziedoti vairāk nekā pusmiljons eiro. Akcijā atsaukušies vairāk nekā 14 tūkstoši ziedotāju.

Līdz plkst.16 sestdien bija saziedoti 510 389 eiro.

Attiecīgi drona iegāde vēl nepieciešami 4,5 miljoni eiro. Ziedot ir iespējams caur labdarības organizācijas "Ziedot.lv" mājaslapu.

Kampaņas iesākumā "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta atzina, ka Latvijas iedzīvotāju rocība ziedot Ukrainas atbalstam vairs nav tik liela. Vienlaikus viņa aicināja plašu cilvēku loku iesaistīties šajā akcijā: "Nav jāziedo lielas summas. Mūsu ir salīdzinoši daudz – darba spējīgo cilvēku ir aptuveni 700–800 tūkstoši. Ja katrs noziedo 5 vai 10 eiro, mēs ļoti ātri šo mērķi varam sasniegt."

Akciju atbalsta Latvijas Aizsardzības ministrija, kas apņēmusies dronu iegādāties un nogādāt Ukrainā.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks pastrādāja masveida kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem, kur jūlijā pārņēma savā kontrolē visu Luhanskas apgabala teritoriju. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem  arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti